სამუშაო შეხვედრა - „როგორ უზრუნველვყოთ გრძელვადიანი ენერგეტიკული უსაფრთხოება“
2017 წლის 25 იანვარს სასტუმრო „თბილისი რუმსში“  რონდელის ფონდის, საქართველოს ატლანტიკური საბჭოს, მსოფლიო გამოცდილება საქართველოსთვის, კოალიცია ევროატლანტიკური საქართველოსთვის და აღმოსავლეთ პარტნიორობის საქართველოს ეროვნული პლატფორმის ორგანიზებით გაიმართა სამუშაო შეხვედრა თემაზე - „როგორ უზრუნველვყოთ გრძელვადიანი ენერგეტიკული უსაფრთხოება“.  შეხვედრის მიზანი იყო საქართველოს ენერგეტიკის საკითხების შესახებ  სამოქალაქო საზოგადოებასა და სახელმწიფო სტრუქტურებს შორის გამართულიყო დიალოგი.
შეხვედრაზე მოხსენებით გამოვიდნენ საქართველოს ენერგეტიკის მინისტრის მოადგილე მარიამ ვალიშვილი, საქართველოს ატლანტიკური საბჭოს თავმჯდომარე დავით სიხარულიძე და მსოფლიო გამოცდილება საქართველოსთვის დირექტორი მურმან მარგველაშვილი. შეხვედრას უძღვებოდა რონდელის ფონდის ევროპული კვლევების ცენტრის დირექტორი კახა გოგოლაშვილი.
ღონისძიების დასაწყისში კახა გოგოლაშვილმა ხაზი გაუსვა ამ შეხვედრის მნიშვნელობას და აღნიშნა, რომ საქართველოს ენერგეტიკული უსაფრთხოება დღეისათვის ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი საკითხია და რომ ამასთან დაკავშირებით სამთავრობო და არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლებს შორის საჭიროა მუდმივი თანამშრომლობა და დიალოგი.
მურმან მარგველაშვილმა ისაუბრა საქართველოს ენერგეტიკის უსაფრთხოების სფეროში არსებულ გამოწვევებზე, რისკებზე და იმ ღონისძიებებზე, რომლებიც საჭიროა ენერგეტიკული უსაფრთხოების უზრუნველყოფისთვის.
საქართველოს ენერგეტიკის მინისტრის მოადგილემ მარიამ ვალიშვილმა მოკლედ მიმოიხილა საქართველოს ენერგეტიკული სექტორის ძირითადი მიზნები და ამოცანები და ილაპარაკა ენერგეტიკის სექტორის განვითარების გრძელვადიანი ხედვის შესახებ.
შეხვედრას ესწრებოდნენ საექსპერტო და სამეცნიერო წრეების, არასამთავრობო ორგანიზაციების, ასევე სამთავრობო სტრუქტურების წარმომადგენლები.

On January 25, 2017 the workshop - “How to Ensure long-term Energy Security” was held at the Tbilisi Rooms Hotel.  The event was organized by Rondeli Foundation, Atlantic Council of Georgia, World Experience for Georgia, Coalition for Euro-Atlantic Georgia and Georgian Civil Society National Platform for the Eastern Partnership. The meeting aimed at conducting dialogue between the civil society and public sectors on the energy security issues of Georgia.
The speakers of the meeting included Mariam Valishvili, the first Deputy Minister of the Ministry of Energy of Georgia, Vasil Sikharulidze, the Chairman of the Atlantic Council of Georgia and Murman Margvelashvili, the Director of the World Experience for Georgia. The meeting was moderated by Kakha Gogolashvili, the Director of the EU Studies Center at the Rondeli Foundation.
At the beginning of the event Kakha Gogolashvili emphasized the importance of the meeting and stressed the necessity of the constructive cooperation and dialogue between the government and civil society representatives on the energy security issues of Georgia.
Murman Margvelashvili discussed the existing challenges of the energy sector of Georgia as well as the measures that are necessarily important to ensure energy security.
Mariam Valishvili, the Deputy Minister made a brief overview on the main goals and objectives of Ministry and discussed the long-term vision of developing Georgian energy sector.
The workshop attendees included analysts, experts and representatives of the governmental and non-governmental organizations.