სემინარი ადამიანური რესურსების მართვის სპეციალისტებისთვის
2018 წლის 19-20 სექტემბერს რონდელის ფონდის ორგანიზებით ადამიანური რესურსების მართვის სპეციალისტებისთვის ორდღიანი სემინარი გაიმართა, რომელსაც ხელმძღვანელობდნენ შვედი ექსპერტები ჰანს ნორგრენი და ევა ფალკი.
შვედმა კონსულტატებმა ისაუბრეს საქართველოში შვედური გამოცდილების დანერგვის შესახებ, იმსჯელეს ორგანიზაციული კულტურის, გარემოსა და კლიმატის, ადამიანური რესურსების განვითარებისა და გუნდში მუშაობის მნიშვნელობაზე, ასევე თემასთან დაკავშირებულ სხვა საკითხებზე.
სემინარზე  მონაწილეობა მიიღო საქართველოს სხვადასხვა სამთავრობო უწყებებში მომუშავე ადამიანური რესურსების მართვის სპეციალისტებმა. მონაწილეებმა ერთამანეთს გაუზიარეს თავიანთი სამუშაო გამოცდილება  და ასევე იმსჯელეს აღნიშნულ სფეროში არსებულ პრობლემებზე და საჭირო ცვლილებებზე.
აღნიშნული სემინარი იმართება პროექტის - „საქართველოს საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა გადაწყვეტილების მიღებასა და მოლაპარაკებების წარმართვის ტექნიკაში“ - ფარგლებში და მიზნად ისახავს საჯარო სექტორში დასაქმებული HR სპეციალისტების  პროფესიული უნარ-ჩვევების განვითარებას. რონდელის ფონდი პროგრამას ახორციელებს 2009 წლიდან შვედეთის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (Sida) დაფინანსებით და  შვედეთის საჯარო ადმინისტრაციის ინსტიტუტთან თანამშრომლობით.

HR Networking Seminar
On September 19-20, 2018 Rondeli Foundation organized a two-day long seminar for Human Resources managers headed by Swedish experts: Hans Norgren and Eva Falck, Consultants of Human Resources Management (SIPU International). The speakers talked about how to apply Swedish experiences in Georgia, discussed organizational culture, environment and climate, the development of future human resources, the importance of team-working and other related issues.
The workshop was attended by HR managers representing various governmental agencies and LEPLs attended the workshop. The participants shared their working experience and focused on the current problems and changes required in human resources management field.
The HR workshop is conducted in the framework of the project "Capacity-building of the Georgian Leadership Community for Improved Decision-making and Negotiation Skills" implemented by Rondeli Foundation since 2009 with the financial support of Swedish International Development Cooperation Agency (Sida) and in partnership with Swedish Institute for Public Administration (SIPU).