ტროი მაკგრასის კურსი „აშშ-ის ეროვნული უსაფრთხოების პოლიტიკის“ შესახებ
2020 წლის 22 ივნისს, რონდელის ფონდში დაიწყო ახალი კურსი - "აშშ-ის ეროვნული უსაფრთხოების პოლიტიკა". ლექციებს უძღვება ტროი მაკგრასი, რუსეთსა და ამერიკაში მოღვაწე აკადემიური ადმინისტრატორი და კონსულტანტი.
ტროი მაკგრასს მონაწილეობა აქვს მიღებული რამდენიმე პრესტიჟულ სასტიპენდიო პროგრამაში. მათ შორისაა: National Academy of Sciences/National Research Council Grant, a Strategic Studies Institute Fellowship და Foreign & Commonwealth Research Fellowship. იგი მსახურობდა როგორც ადმინისტრატორი ალბანეთის, ჩეხეთის, უნგრეთის, ბაჰრეინის, ემირატების, მარშალის კუნძულების, ნიგერიის, ჩინეთისა და რუსეთის უნივერსიტეტებში.
კურსი ტარდება „სასწავლო პროგრამა ეროვნულ უსაფრთხოებასა და საჯარო პოლიტიკის“ ფარგლებში, რომელსაც რონდელის ფონდი ამერიკის მთავრობის ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელებს.

The Module on U.S. National Security Policy by Troy McGrath
On June 22, 2020 Rondeli Foundation launched the course on U.S. National Security Policy, conducted by Troy McGrath, academic administrator and international curriculum consultant based in the US and Russia.
Troy McGrath has earned a number of fellowships, including a National Academy of Sciences/National Research Council Grant, a Strategic Studies Institute Fellowship and a Foreign & Commonwealth Research Fellowship. He has served as an administrator at universities at Albania, Czech Republic, Hungary, Bahrain, the United Arab Emirates, the Republic of the Marshall Islands, Nigeria, China, and Russia.
The module is conducted in the framework of the National Security and Public Policy program, implemented by Rondeli Foundation and supported by the U.S. Government.