დაიწყო სასწავლო პროგრამა ეროვნულ უსაფრთხოებასა და საჯარო პოლიტიკაში
​2020 წლის 15 ივლისს, იწყება "ეროვნული უსაფრთხოებისა და საჯარო პოლიტიკის პროგრამის" ახალი ნაკადის ლექციები.
კურსის პირველი მოდული შეეხება პოსტსაბჭოთა სივრცეს. ლექციებს უძღვება ბატონი ირაკლი მენაღარიშვილი, ყოფილი საგარეო საქმეთა მინისტრი და რონდელის ფონდის სტრატეგიული კვლევების ცენტრის თავმჯდომარე.
სასწავლო პროგრამას ეროვნულ უსაფრთხოებასა და საჯარო პოლიტიკაში რონდელის ფონდი 2001 წლიდან ახორციელებს. პროგრამის მიზანია ეროვნული უსაფრთხოების საკითხებზე მომუშავე ანალიტიკოსების მომზადება ძალოვან სტრუქტურებში, დიპლომატიურ სამსახურში, არასამთავრობო სექტორსა თუ ბიზნესის სფეროში კარიერის გასაგრძელებლად. სასწავლო პროგრამა მონაწილეებს სთავაზობს ცოდნის გაღრმავებას ანალიტიკურ მეთოდებში, ეროვნული უსაფრთხოებისა და საჯარო პოლიტიკის საკითხებში. განსაკუთრებული ყურადღება ექცევა იმ უნარ-ჩვევების შეძენა-გაღრმავებას, რაც აუცილებელია ეროვნული უსაფრთხოების პოლიტიკის შემუშავების პროცესის წარმატებით წარმართვისთვის.

New Round of Training Program in National Security and Public Policy
On July 15, 2020 Rondeli Foundation launched lectures for the new round of Training Program in National Security and Public Policy participants.
First module includes lectures on post-soviet space. Lectures are conducted by Irakli Menagarishvili, Former Minister of Foreign Affairs of Georgia and Co-Chairman of the Center for Strategic Research at the Georgian Foundation for Strategic and International Studies.
This program, which has been conducted since 2001, is designed to prepare analysts in the fields of national security, defense, diplomacy, representatives of non-governmental organizations, and in the business community for future careers. It offers training in analytical methods and approaches to national security and public policy, and focuses on the skills and knowledge necessary to help shape national security policy. The focus is on providing students with analytical tools to effectively address critical issues of public policy and national security.