გაიმართა „ეთნიკური უმცირესობების ხმა - ჩართულობა და გაძლიერება“ სერტიფიკატების გადაცემის ცერემონია
2022 წლის 25 ივნისს, ქ. ბორჯომში, რონდელის ფონდის ორგანიზებით გაიმართა პროექტის „ეთნიკური უმცირესობების ხმა - ჩართულობა და გაძლიერება“ მონაწილეებისთვის სერტიფიკატების გადაცემის საზეიმო ღონისძიება. ღონისძიების ფარგლებში, მონაწილეებმა წარმოადგინეს ჯგუფური პრეზენტაციები ისეთ თემებზე, როგორებიცაა ეთნიკური უმცირესობებისთვის დასაქმების სირთულეები, ქალთა მონაწილეობა პოლიტიკაში, ეკონომიკური განვითარება, სამოქალაქო საზოგადოების ჩართულობა და ა.შ.
ღონისძიებას დაესწრნენ ნიდერლანდების ელჩი საქართველოში, ქალბატონი მააიკე ვან კოლდამი და რონდელის ფონდის წარმომადგენლები. მათ კიდევ ერთხელ ხაზი გაუსვეს ახალგაზრდების საჯარო პოლიკაში ჩართულობის მნიშვნელობას.
პროექტი „ეთნიკური უმცირესობების ხმა - ჩართულობა და გაძლიერება“ საქართველოში ნიდერლანდების საელჩოს მხარდაჭერით ხორციელდება და მიზნად ისახავს ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელი ახალგაზრდების საჯარო პოლიტიკის პროცესებში ჩართვას.
პროექტის მიმდინარეობისას, საქართველოს სხვადასხვა რეგიონში მცხოვრები 37-ი ახალგაზრდა მონაწილეობას იღებდა სემინარებში, ტრენინგებსა და დისკუსიებში აქტუალურ თემებზე: საჯარო პოლიტიკის ანალიზი, ადვოკატირება და მოლაპარაკებების ტექნიკები, ქალთა მონაწილეობა პოლიტიკაში, გარემოს დაცვის პოლიტიკა და ასევე ეკონომიკის, საგარეო და საშინაო პოლიტიკისა და უსაფრთხოების საკითხები პროექტის ფარგლებში 11-მა მონაწილემ გაიარა 2-თვიანი სტაჟირება
სხვადასხვა სახელმწიფო უწყებებაში, ომბუცმენის ოფისში, ნატოსა და ევროკავშირის საინფორმაციო ცენტრში, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში, სსიპ მასწავლებლის სახლსა და რონდელის ფონდში.
მადლობას ვუხდით ნიდერლანდების საელჩოს პროექტის მხარდაჭერისთვის და წარმატებებს ვუსურვებთ ჩვენს კურსდამთავრებულებს !

Graduation Ceremony of the Educational Program - Strengthening Minority Voices
On June 22, 2022, in Borjomi, the Rondeli Foundation held a graduation ceremony for the participants of the project “Strengthening Minority Voices” and awarded them with certificates of participation. Project participants introduced group presentations on important topics including employment challenges for ethnic minorities, economic development, civic engagement, ethnic minority women’s participation in politics, etc.
The event was attended by the Ambassador of the Netherlands to Georgia, H.E. amb. Maaike Van Koldam and the representatives of the Rondeli Foundation. The attendees  have highlighted the importance of the youth engagement in the public policy process in the country.
The Project “Strengthening Minority Voices” is implemented with the support of the Embassy of the Netherlands and aims to involve ethnic minority youth in public policy processes. Within the framework of the project, 37 young people representing different regions of Georgia participated in the series of seminars, trainings and discussions on important topics – public policy analysis, advocacy and negotiation techniques, women’s participation in politics, environmental policy, as well as economy, foreign and domestic issues and security
11 participants underwent a 2-month internship in various government agencies including the Ombudsman's Office, the NATO and EU Information Center, the Ministry of Education and Science, LEPL Teacher's House and the Rondell Foundation.
Many thanks to the Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Tbilisi for supporting the project, and good luck to our alumni!