„თემის ახალგაზრდების ჩართულობა საქართველოს რეგიონებში“
2022 წლის 20-21 სექტემბერს, პროექტის - „თემის ახალგაზრდების ჩართულობა საქართველოს რეგიონებში“ - ფარგლებში ადიგენის მუნიციპალიტეტის სოფ. მოხეში, ზარზმასა და დაბა ადიგენში გაიმართა ლექცია-დისკუსიათა სერია.
რონდელის ფონდის უფროსმა მკვლევარმა გიორგი ბადრიძემ მონაწილეებთან ისაუბრა აშშ-ს როლზე საქართველოს სახელმწიფოებრიობის მშენებლობაში, IRENE- ს ასოცირებულმა ექსპერტმა ტარიელ სიხარულიძემ კი მოლაპარაკებების ეფექტურად წარმართვისთვის საჭირო უნარებზე; EducationUSA-ს განათლების მრჩეველმა დალი ხომერიკმა ახალგაზრდებს გააცნო ამერიკაში სწავლის გაგრძელების შესაძლებლობები, რონდელის ფონდის მრჩეველმა გენდერულ საკითხებში თამარ ბორცვაძემ კი, გენდერულ თანასწორობაზე ისაუბრა.
რონდელის ფონდის პროექტი „თემის ახალგაზრდების ჩართულობა საქართველოს რეგიონებში“ 2021 წლის ოქტომბრიდან საქართველოში აშშ-ს საელჩოს ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება, რომელიც მიზნად ისახავს მაღალმთიანი აჭარის, წეროვანისა და ადიგენის მუნიციპალიტეტისა საჯარო სკოლების მოსწავლეების სამოქალაქო ცნობიერების გაძლიერებას და არაფორმალური განათლებისა და სხვადასხვა აქტივობის გზით მათი შესაძლებლობების გაზრდას.

Community Youth Engagement in the regions of Georgia
On September 20-21, 2022 the discussion was held with the pupils of Adigeni, Zarzma, and Mokhe public schools within the framework of the project – Community Youth Engagement in the regions of Georgia. Ambassador Giorgi Badridze, the senior research fellow of the GFSIS discussed The Role of the USA in Georgia’s State Building, Tariel Sikharulidze, the associate expert of IRENE discussed the skills necessary for an effective negotiation; As regards to the educational advisor of the EducationUSA – Dali Khomeriki, she introduced capabilities for study in the USA and Tamar Bortsvadze, gender Advisor of the GFSIS discussed Gender Mainstreaming.
Community Youth Engagement in the Regions of Georgia is being launched in October 2021 by Rondeli Foundation with the financial support of the US Embassy, which aims to increase civic awareness among public school pupils of Mountainous Adjara, Tserovani, and Adigeni Municipality and increase their capacity through non-formal educational activities.