თემის ახალგაზრდების ჩართულობა საქართველოს რეგიონებში (1-3 ნოემბერი)
2022 წლის 1-3 ნოემბერს პროექტის - „თემის ახალგაზრდების ჩართულობა საქართველოს რეგიონებში'', მორიგი სალექციო სესია გაიმართა. ლექციები ხულოს მუნიციპალიტეტის 18 სხვადასხვა სკოლის მოსწავლეებისათვის ჩატარდა.
საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი უფროსმა მკვლევარმა, ალექსი პეტრიაშვილმა ისაუბრა შემდეგ თემაზე: ,,საქართველო და დასავლური ალიანსები.’’
ზურა ბატიაშვილმა - რონდელის ფონდის მკვლევარმა კი განიხილა თემა: ,,საქართველოს ურთიერთობა თურქეთთან და ახლო აღმოსავლეთთან’’.
რონდელის ფონდის პროექტი „თემის ახალგაზრდების ჩართულობა საქართველოს რეგიონებში“ 2021 წლის ოქტომბრიდან საქართველოში აშშ-ს საელჩოს ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება, რომელიც მიზნად ისახავს მაღალმთიანი აჭარისა და ადიგენის მუნიციპალიტეტის საჯარო სკოლების მოსწავლეების სამოქალაქო ცნობიერების გაძლიერებას და არაფორმალური განათლებისა და აქტივობის გზით მათი შესაძლებლობების გაზრდას.

Community Youth Engagement in the Regions of Georgia (1-3 November)
On November 1-3, 2022, the next discussion sessions of the project - "Community Youth Engagement in the Regions of Georgia " were held for 18 different schools of Khulo Municipality.
Alex Petriashvili, Senior Fellow at the  Georgian Foundation for Strategic and International Studies, spoke about the topic: "Georgia and Western Alliances"
Zura Batiashvili – Research Fellow  at the Rondeli Foundation discussed the topic: "Georgia's relations with Turkey and the Middle East"
Community Youth Engagement in the Regions of Georgia has been launched since October 2021 by Rondeli Foundation with the financial support of the US Embassy, which aims to increase civic awareness among public school pupils of Mountainous Adjara and Adigeni Municipality and increase their capacity through non-formal educational activities.