„საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა“ - კურსდამთავრებულთა დაჯილდოებისა და ახალი ნაკადის მიღების ცერემონია
2022 / 11 / 07
2022 წლის 3 ნოემბერს რონდელის ფონდში სასწავლო პროგრამის - „საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა“ - კურსდამთავრებულთა დაჯილდოებისა და ახალი ნაკადის მიღების ცერემონია გაიმართა. კურსის დასრულება მონაწილეებს მიულოცეს რონდელის ფონდის პრეზიდენტმა ეკატერინე მეტრეველმა, შვედეთის ელჩმა საქართველოში ულრიკ თიდესტრომმა და შსს-ს მინისტრის მოადგილემ ალექსანდრე დარახველიძემ, რომელიც ამავე პროგრამის 2012-2013 წლის კურსდამთარებულია.
ექვსთვიანი პროგრამის განმავლობაში, ლექციების პარალელურად, თითოეული მონაწილე ინდივიდუალურად მუშაობდა პოლიტიკის დოკუმენტზე. შერჩეული შვიდი ნაშრომი კრებულად გამოქვეყნდა.
პროგრამას -„საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა“ - რონდელის ფონდი 2009 წლიდან შვედეთის საერთაშორისო განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს (Sida) ფინანსური მხარდაჭერით ახორციელებს. პროგრამის მიზანია საჯარო მოხელეების პროფესიული უნარ-ჩვევების ამაღლება. მონაწილეები იღებენ თეორიულ და პრაქტიკულ ცოდნას პოლიტიკის დაგეგმვასა და ანალიზში, ასევე ევროინტეგრაციის საკითხებსა და მოლაპარაკებების წარმართვის ტექნიკაში.

A graduation ceremony for the participants of the Capacity Building of the Georgian Leadership Community (CBGL) training program
2022 / 11 / 07
On November 3, 2022, the Rondeli Foundation hosted a graduation ceremony for the participants of the Capacity Building of the Georgian Leadership Community (CBGL) training program. Ekaterine Metreveli, President of the Rondeli Foundation, H.E. Ulrik Tideström, Ambassador of Sweden to Georgia, and Alexander Darakhvelidze, the Deputy Minister of Internal Affairs, graduate of the CBGL 2013, congratulated participants and welcomed a new cohort.
During the 6-month program, in parallel with the lectures, each participant individually worked on a policy document. The Foundation published seven selected policy papers.
The Rondeli Foundation has been implementing Capacity-Building of the Georgian Leadership Community (CBGL) Program since 2009 with the financial support of the Swedish International Development and Cooperation Agency (Sida). The program aims to advance the professional skills of civil servants. Participants gain theoretical and practical knowledge in policy planning and analysis, as well as European integration issues and negotiation techniques.