სასწავლო ვიზიტი ტალინში, ესტონეთის დიპლომატიის სკოლაში (მომავალ ლიდერ საჯარო მოხელეთა პროგრამა)
მომავალ ლიდერ საჯარო მოხელეთა პროგრამის ფარგლებში, მონაწილეები სასწავლო ვიზიტით ტალინში, ესტონეთის დიპლომატიის სკოლაში იმყოფებიან.
ვიზიტის ფარგლებში მონაწილეები შეხვდნენ დიპლომატიის სკოლის დირექტორს ეკე ნომს; ეწვივნენ პარლამენტს, სადაც შეხვედრა გაიმართა ესტონეთის პარლამენტის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის თავმჯდომარე მარკო მიხელსონთან.
პროგრამის მონაწილეები დაესწრნენ კეიტ კასემეცისა და რენე ვარკის ლექციებს, სადაც განიხილეს ევროპის უსაფრთხოების გამოწვევები რუსეთ-უკრაინის ომის გათვალისწინებით და ისაუბრეს საერთაშორისო დანაშაულთან გამკლავების გზებზე.
შეხვედრა გაიმართა ესტონეთში ევროკომისიის წარმომადგენლობის პოლიტიკური განყოფილების ხელმძღვანელთან - იანე ოისპუსთან და ამერიკის ელჩის მოვალეობის შემსრულებელთან ესტონეთში - გაბრიელა კოვანთან. მონაწილეებმა ასევე მოინახულეს ესტონეთის ციფრული ბრიფინგ-ცენტრი და გაეცნენ ესტონეთის გზას ციფრული განვითარებისკენ.
სასწავლო ვიზიტი ერთი კვირა გაგრძელდება და მოიცავს როგორც ლექციებს, ასევესახელმწიფო მოხელეებთან შეხვედრებს.

Educational visit to the Estonian School of Diplomacy (Georgia's Future Civil Service Leaders)
In the framework of Georgia's Future Civil Service Leaders, the participants visited the Estonian School of Diplomacy.
Ekke Nomm, the director of the ESD welcomed the public servants, after which participants had an opportunity to meet Marko Mihkelson, Chairman of the Foreign Affairs Committee of the parliament of Estonia.
Participants of the program attended the lectures of Keit Kasemets and Rene Värk, where they discussed the security challenges of Europe in the framework of the Russia-Ukraine war and about the ways to deal with the international crime.
The meetings were held with the head of the political team of the European Commission Representation in Estonia - Jane Õispuu and U.S. Chargé d'Affaires - Gabrielle Cowan.  Participants also visited E-Estonia Briefing Center and learned about Estonia's path to digital development.