პროექტი „მონაწილეობითი პოლიტიკა და ეროვნული უმცირესობები''
პროექტის „მონაწილეობითი პოლიტიკა და ეროვნული უმცირესობები“  ფარგლებში 2,3 და 4 მაისს ჩატარდა სემინარებისა და დისკუსიების 3-დღიანი ციკლი. ტრენინგის ფარგლებში პოლიტიკური პარტიების ახალგაზრდებისთვის გაიმართა თემატური შეხვედრები სხვადასხვა სახელმწიფო უწყების წარმომადგენლებთან, ეთნიკური უმცირესობების სხვადასხვა თემის რეგიონიდან მოწვეულ აქტივისტებთან, რეგიონული მედიისა თუ ადგილობრივი არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლებთან. ახალგაზრდა პოლიტიკოსები გაეცნენ ეთნიკური უმცირესობებით მჭიდროდ დასახლებული რეგიონებში არსებულ ვითარებას და გამოწვევებს,  მიიღეს თეორიული და პრაქტიკული ცოდნა პოლიტიკის ანალიზის სფეროშიც.
პროექტს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი (რონდელის ფონდი) ახორციელებს ეროვნული უმცირესობის საკითხებში ეუთოს უმაღლესი კომისრის ოფისთან პარტნიორობით (OSCE HCNM).

Project “Participatory Politics and National Minorities”
Within the scope of the project “Participatory Politics and National Minorities,” a 3-day cycle of seminars and discussions was held on May 2, 3, and 4.
Within the framework of the training, thematic meetings were held for the political parties youth with representatives of various state agencies, activists invited from the regions of various communities of ethnic minorities, representatives of regional media and local non-governmental sector. Young politicians got acquainted with the challenges in the regions densely populated by ethnic minorities and gained theoretical and practical knowledge in the field of policy analysis as well.
The project is implemented with the support and active participation of the OSCE High Commissioner on National Minorities (HCNM).