სასწავლო ვიზიტი თბილისში
20-23 თებერვალს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდმა (რონდელის ფონდი) პროექტის - „ადგილობრივი მოსახლეობის მმართველობაში მონაწილეობა-ჩართულობის ხელშეწყობა მაღალმთიან გურიასა და აჭარაში“ - ფარგლებში უმასპინძლა 24 მოსწავლეს გურიიდან - სოფ. ზოტიდან და დაბა ნასაკირალიდან.
თბილისში ვიზიტის ფარგლებში მოსწავლეები ესტუმრნენ საქართველოში დიდი ბრიტანეთის საელჩოს, რომლის მხარდაჭერითაც ხორციელდება ეს პროექტი, ასევე ეწვივნენ საქართველოს პარლამენტს და საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაციას.
ვიზიტის დროს სკოლის მოსწავლებმა რონდელის ფონდში მოისმინეს ლექციები. ირაკლი მენაღარაშვილი ელაპარაკა საქართველოს საგარეო პოლიტიკის ჩამოყალიბების საკითხებზე, ხოლო დალი ხომერიკმა გააცნო საზღვარგარეთ სწავლის ის შესაძლებლობები, რაც უფროსი კლასების მოსწავლეებს აქვთ საქართველოში.
მოსწავლეები სამი დღის განმავლობაში ასევე დაესწრნენ სხვადასხვა კულტურულ ღონისძიებას, იყვნენ თეატრში, ოპერასა და კინოთეატრში, მოინახულეს ტექნოპარკი, მწერალთა და საზოგადო მოღვაწეთა მთაწმინდის პენთეონი, საქართველოს ეროვნული მუზეუმი, დაათვალიერეს თბილისი.

Study Visit in Tbilisi
On February 20-23, 2019 Georgian Foundation for Strategic and International Studies (Rondeli Foundation) organized a study visit in Tbilisi for 24 schoolchildren from the villages of Zoti and Nasakirali, Guria under the framework of the project “Supporting Participatory and Inclusive Governance in Mountainous Guria and Adjara”.
The schoolchildren visited the British Embassy in Tbilisi, also the Parliament of Georgia and the Presidential Administration of Georgia.
During the visit, the pupils attended the lectures at Rondeli Foundation. Irakli Menagharishvili delivered a lecture on the formation of foreign policy of Georgia and Dali Khomeriki presented the existing opportunities to study abroad. They also attended various cultural events in Tbilisi, visited theater, opera, cinema, TechnoPark, the Mtatsminda Pantheon of writers and public figures, National Museum of Georgia as well the sightseeings in Tbilisi.