რონდელის ფონდის პროექტი სამ საუკეთესოს შორის დასახელდა
აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების ფორუმმა 6 დეკემბერს ბრიუსელში, რონდელის ფონდის პროექტი "საერთო რეაგირება ჰიბრიდული საფრთხეებზე - აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების თანამშრომლობის გაძლიერება", 2019 წლის სამ საუკეთესოს შორის დაასახელა. სერტიფიკატი ფონდის ევროპული კვლევების ცენტრის დირექტორს კახა გოგოლაშვილს ფორუმის ყოველწლიური ასამბლეის ბოლო პლენარულ სხდომაზე გადასცეს.
კახა გოგოლაშვილმა 4-6 დეკემბერს ბრიუსელში მონაწილეობა მიიღო აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების ფორუმის მე-11 ასამბლეაში. ფონდის წარმომადგენელმა ევროპარლამენტში წარადგინა ნაშრომი ჰიბრიდული საფრთხეების შესახებ. ასევე სიტყვით გამოვიდა ევროპარლამენტში გამართულ დისკუსიაში, რომელიც ევროკავშირთან ასოცირებულ სამი ქვეყნის - საქართველოს, მოლდოვასა და უკრაინის ევროპულ მომავალს ეხებოდა. ასამბლეის ფარგლებში მან ასევე უხელმძღვანელა სესიას ჰიბრიდული საფრთხეების შესახებ.
აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების ფორუმი 2009 წლის პრაღის დეკლარაციის შედეგად, ევროკავშირისა და აღმოსავლეთ ევროპის ექვსი ქვეყნის მიერ აღმოსავლეთ პარტნიორობის ინიციატივის ჩამოყალიბებასთან ერთად შეიქმნა. ფორუმი რეგიონის ევროპეიზაციის პროცესში ჩართული სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციების ყველაზე დიდ და მნიშვნელოვან ინიციატივას წარმოადგენს (300-ზე მეტი დელეგატი და მონაწილე).

Rondeli Foundation’s Project is Among the Best Three
On December 6, in Brussels, Rondeli Foundation’s project "Building a Common Response to Hybrid Threats – Enhancing Cooperation of EaP CSOs in Policy Solutions Building" was named among the top three in 2019 by the Civil Society Forum of the Eastern Partnership (EaP CSF). The certificate was awarded to the Foundation's Director of the European Studies Center Kakha Gogolashvili at the Annual Assembly of EaP CSF.
On December 4-6, Kakha Gogolashvili took part in the 11th Assembly of the EaP CSF in Brussels. A representative of the Rondeli Foundation presented a paper on hybrid threats to the European Parliament. He also was a speaker in a discussion in the European Parliament about the European future of three countries that have an Association Agreement with the EU -- Georgia, Moldova, and Ukraine. He also moderated the session on Hybrid Threats held in the scope of the Annual Assembly.
EaP CSF has been established as a result of the Prague Declaration of 2009 in parallel with the establishment of the Eastern Partnership initiative by EU and six Eastern European countries. This is the biggest and most important forum of CSOs (more than 300 delegates and participants) actively engaged in the Europeanization of Eastern Europe.