სამხრეთ კავკასიის უსაფრთხოების მეექვსე ფორუმი
15-მდე ქვეყნის 50-ზე მეტმა მომხსენებელმა და 300-მდე დამსწრე ექსპერტმა, სხვადასხვა უწყების, სამეცნიერო წრეებისა და მედიის წარმომადგენელმა სამხრეთ კავკასიის რეგიონსა და მის სამეზობლოში არსებული უსაფრთხოების გამოწვევები 13-14 მაისს, თბილისში გამართულ სამხრეთ კავკასიის უსაფრთხოების რიგით მეექვსე ფორუმზე განიხილა.
კონფერენციის პირველ დღეს მოხსენებები ნატოში ინტეგრაციას, სამხრეთ კავკასიაში არსებულ კონფლიქტებს, ჰიბრიდულ საფრთხეებსა და სამხრეთ კავკასიაში კლიმატის ცვლილებებს შეეხო, მეორე დღე კი აღმოსავლეთ პარტნიორობის ინიციატივის ათი წლისთავს, სამხრეთ კავკასიის რეგიონში მედიის როლს, თურქეთსა და ამერიკის შეერთებულ შტატებს შორის მიმდინარე პროცესებს, დემოკრატიის გამოწვევებსა და ევროპასა და ამერიკაში პოპულიზმის გავლენის ზრდას დაეთმო.
ფორუმი საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის (რონდელის ფონდი), სლოვაკეთის სტრატეგიული პოლიტიკის ინსტიტუტისა და ფრიდრიხ ებერტის ფონდის ორგანიზებით გაიმართა. ღონისძიება ვიშეგრადის საერთაშორისო ფონდის, ფრიდრიხ ებერტის ფონდისა  და საქართველოში პოლონეთის საელჩოს მხარდაჭერით ჩატარდა.

Sixth South Caucasus Security Forum
Over 50 speakers, up to 300 experts, government officials, academics, and media representatives from over 15 countries discussed security issues the South Caucasus and its neighborhood faces at the 6th annual South Caucasus Security Forum conducted in Tbilisi on May 13-14, 2019.
The first day of the forum was devoted to a number of topics including NATO-Black sea security, conflicts in the South Caucasus region, climate change as a security challenge for the region and hybrid threats. On the second day, the participants discussed  the 10th anniversary of the Eastern Partnership initiative, the role of media in the South Caucasus, Turkey-US relations, challenges of democracy and growing influence of populism within the EU and the United States.
The event was organized by the Georgian Foundation for Strategic and International Studies (Rondeli Foundation), Strategic Policy Institute-Stratpol (Slovakia) and Friedrich Ebert Stiftung. Strategic supporters of the security forum were International Visegrad Fund, Friedrich Ebert Stiftung and the Embassy of Poland in Georgia.