სტრატეგიის შესავლის მოდული
რონდელის ფონდში სხვა პროექტების მსგავსად, სასწავლო პროგრამა ეროვნულ უსაფრთხოებასა და საჯარო პოლიტიკაში, ონლაინ რეჟიმში გადავიდა. როს ჰარისონი, რომელიც ჯორჯთაუნისა და პიტსბურგის უნივერსიტეტებში სტრატეგიას ასწავლის, კურსის მონაწილეებისთვის ონლაინ ლექციას უძღვება სტრატეგიის შესავლის შესახებ.
როს ჰარისონი, photo by: Lauren Rosenblatt
ორი კვირის განმავლობაში „სასწავლო პროგრამა ეროვნულ უსაფრთხოებისა და საჯარო პოლიტიკის“ მონაწილეები ისეთი საკითხებს სწავლობენ, როგორიცაა:  სტრატეგიის კონცეფციები, მიზნები და შესაძლებლობები, ოპონენტების შესაძლებლობების ანალიზი, მათ შესაკავებლად სტრატეგიების შემუშავება და ოპონენტების შიდა გარემოს შესწავლა და ანალიზი.
სასწავლო პროგრამას ეროვნულ უსაფრთხოებასა და საჯარო პოლიტიკაში რონდელის ფონდი ამერიკის მთავრობის ფინანსური მხარდაჭერით ახორციელებს. პროგრამის მიზანია ეროვნული უსაფრთხოების საკითხებზე მომუშავე ანალიტიკოსების მომზადება ძალოვან სტრუქტურებში, დიპლომატიურ სამსახურში, არასამთავრობო სექტორსა თუ ბიზნესის სფეროში კარიერის გასაგრძელებლად.

Introduction to Strategy Module
Like other projects at the Rondeli Foundation National Security and Public Policy Program switched to online lectures. Lectures are conducted by Ross Harrison, professotr at the Walsh School of Foreign Service at Georgetown University, where he teaches Strategy, particularly the areas of national security, foreign policy and business.
Ross Harrison, photo by: Lauren Rosenblatt
During two weeks participants of the program learn about topics such as introduction to strategy concepts, the primacy of goals and capability, reducing the leverage the opponent derives from its external environment, analysing the opponents, and direct strategies against them as well as analysing their internal environment.
The module is a part of the flagship training program implemented by the Rondeli Foundation, supported by the U.S. Government, on National Security and Public Policy. The program is designed to prepare the policy analysts for the national security community for careers as government policymakers in defence/security agencies, diplomats, and non- governmental policy analysts.