ეროვნული უსაფრთხოებისა და საჯარო პოლიტიკის სასწავლო პროგრამის დახურვის ცერემონია
2020 წლის 17 ივლისს, „ეროვნული უსაფრთხოებისა და საჯარო პოლიტიკის პროგრამის“ 2018-2019 წწ.-ისა და 2019-2020 წწ.-ის სასწავლო კურსის დახურვისა და სერტიფიკატების გადაცემის ცერემონია გაიმართა. ღონისძიებაზე სიტყვით გამოვიდნენ რონდელის ფონდის პრეზიდენტი ეკატერინე მეტრეველი და აშშ-ის ელჩი საქართველოში მისი აღმატებულება კელი დეგნანი.
„ეროვნული უსაფრთხოებისა და საჯარო პოლიტიკის პროგრამას“ რონდელის ფონდი ამერიკის საელჩოს ფინანსური მხარდაჭერით 2001 წლიდან ახორციელებს. სასწავლო პროგრამა ფარავს ეროვნული უსაფრთხოების, საჯარო პოლიტიკის, ეკონომიკის, თავდაცვის, სტრატეგიული კომუნიკაციის, საგარეო პოლიტიკის საკითხებს და სხვა მნიშვნელოვან თემებს.
2018-2020 წლებში პროგრამაში სამთავრობო სექტორის, არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და მედიის სულ 63 წარმომადგენელი მონაწილეობდა.

Graduation Ceremony for National Security and Public Policy Program
On July 17 2020, Rondeli Foundation organized a graduation ceremony for the classes 2018-2019 and 2019-2020 of the Training Program in National Security and Public Policy. President of the Foundation, Ekaterine Metreveli and U.S. Ambassador to Georgia, her excellency Kelly C. Degnan, congratulated the public servants for the graduation.
Training Program in National Security and Public Policy has been going on since 2001 and is supported by the U.S. Government. The program covers the topics on National Security, Public Policy, Economics, Defence, Strategic Communications, Foreign Policy and other important matters.
In 2018-2020, representatives of governmental, civil and media organizations, totally 63 participants have successfully graduated the program.