საქართველოს საგარეო პოლიტიკის სალექციო კურსი
2020 წლის 24 ივლისიდან "ეროვნული უსაფრთხოებისა და საჯარო პოლიტიკის პროგრამის" ფარგლებში ახალი სალექციო კურსი იწყება.
სასწავლო პროგრამის მეორე მოდული შეეხება საქართველოს საგარეო პოლიტიკას. სალექციო კურსს წაიკითხავს რონდელის ფონდის უფროსი მკვლევარი, გიორგი ბადრიძე.
გიორგი ბადრიძე 2014 წლიდან არის მიწვეული ლექტორი ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და კავკასიის უნივერსიტეტში საერთაშორისო ურთიერთობების ფაკულტეტებზე. ბატონ გიორგის აქვს დიპლომატიურ სამსახურში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება. 1992 წლიდან მოყოლებული რამდენიმე მნიშვნელოვანი თანამდებობა ეკავა საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტროში. 1999-2002 და 2007-2009 წლებში იყო თურქეთის რესპუბლიკასა და დიდ ბრიტანეთში საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი დესპანი (ელჩის მოადგილე). 2009-2013 წლებში მსახურობდა როგორც დიდ ბრიტანეთში და ირლანდიაში საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი. 2013 წლიდან არის საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის უფროსი მკვლევარი.
"ეროვნული უსაფრთხოებისა და საჯარო პოლიტიკის სასწავლო პროგრამას" რონდელის ფონდი ამერიკის მთავრობის ფინანსური მხარდაჭერით ახორციელებს.

Course on Georgian Foreign Policy
On July 24, 2020 Rondeli Foundation, in the framework of the National Security and Public Policy program, launched the new course.
Second module includes lectures on Georgian Foreign Policy. Lectures are conducted by Giorgi Badridze, Senior Fellow at the Georgian Foundation for Strategic and International studies.
Since 2014, Giorgi Badridze is a visiting lecturer in International Relations and Politics at the Tbilisi State University and the Caucasus University. Amb. Badridze has been a career diplomat since 1992 and held various positions in the Ministry of Foreign Affairs of Georgia. In 1999-2002 and 2007-2009 he served as the Deputy Head of Mission at the Georgian Embassies to the Republic of Turkey and the United Kingdom. In 2009-2013 Mr. Badridze served as the Ambassador of Georgia to the United Kingdom and Ireland. In 2013 he joined the Georgian Foundation for Strategic and International Studies as a Senior Fellow.
National Security and Public Policy program is implemented by Rondeli Foundation and financially supported by the U.S. Government.