რონდელის ფონდმა დაიწყო სასწავლო პროგრამა „ახალგაზრდები ცვლილებისთვის“
დღეიდან დაიწყო სემინარებისა და ტრენინგების სერია პოლიტიკურად აქტიური ახალგაზრდებისთვის ქალაქ გორიდან. სასწავლო პროგრამა მიმდინარეობს „ახალგაზრდები ცვლილებისთვის“ ფარგლებში, რომლის მიზანია ადგილობრივი აქტივისტებისა და არასამთავრო ორგანიზაციების, მუნიციპალიტეტის თანამშრომლებისა და მედიის წარმომადგენლების ჩართვა აქტიურ დისკუსიაში.
ტრენინგებს უძღვებიან სხვადასხვა დარგის ექსპერტები, რომლებიც გაივლიან ისეთ თემებს როგორიცაა: საშინაო და საგარეო პოლიტიკის ძირითადი გამოწვევები, რაც მოიაზრებს ეროვნულ უსაფრთხოებას, ეკონომიკას, ევრო-ატლანტიკურ ინტეგრაციასა და მეზობელ ქვეყნებს, ასევე  პოლიტიკური თეორიას, იდეოლოგიებსა და საარჩევნო პროცესს. ლექტორები ასევე ხელს შეუწყობენ უნარების განვითარებას პოლიტიკის ანალიზში, ინტერესთა დაცვასა და დებატებში.
პროექტის ფარგლებში ასევე იგეგმება წლის განმავლობაში ქალაქ გორში სამი დისკუსიის მოწყობა, სადაც ჯგუფის წევრები შეხვდებიან სხვადასხვა სამინისტროსა თუ საერთაშორისო ორგანიზაციის წარმომადგენლებს და იმსჯელებენ აქტუალურ საკითხებზე. ჯგუფიდან რამდენიმე წევრი შეირჩევა თბილისში დაგეგმილ ახალგაზრდულ კონფერენციაში მომხსენებლად მონაწილეობისთვის.
რონდელის ფონდი 2001 წლიდან ფუნქციონირებს და მისი მიზანია ხელი შეუწყოს საქართველოში საჯარო პოლიტიკის გადაწყვეტილების მიღების პროცესის გაუმჯობესებას კვლევისა და ანალიზის, უნარ-ჩვევების ზრდის და ინფორმირებულობის საშუალებით. ფონდი ასევე წარმოადგენს ფორუმს უცხოელი მკვლევრებისთვის, რომლებიც საქართველოსა და კავკასიის რეგიონში მიმდინარე უსაფრთხოების, პოლიტიკურ და ეკონომიკურ პროცესებს სწავლობენ. ფონდის აუდიტორია საკმაოდ ფართოა, სადაც ახალგაზრდებთან მუშაობას განსაკუთრებული ადგილი ეთმობა. ახალგაზრდა თაობის შესაძლებლობების ზრდა ფონდის დაარსების დღიდან არის მისი საქმიანობის განუყოფელი ნაწილი. პოლიტიკური პარტიების სკოლა კი ფონდში 2009 წლიდან არსებობს.

Today, Rondeli Foundation launched the series of seminars and trainings for politically active youth from Gori in the framework of the program “Youth for Changes”. The local activists, municipality staff, local NGO and media representatives engage in active discussions.
Trainings led by the subject-matter experts will cover the key foreign and domestic policy issues, including national security, economics, Euro-Atlantic integration and the neighbouring countries, as well as political theory, ideologies, and electoral processes. The presenters will also promote skill development in areas such as policy analysis, advocacy, and debate.
In the scope of the project, three discussions are also planned to be held in Gori. Participants will have the opportunity to meet with representatives of Ministries and international organizations and discuss important matters with them. Some participants will be chosen as speakers for youth conference in Tbilisi.
Rondeli Foundation functions since 2001 and is dedicated to helping improve public policy decision-making in Georgia through research and analysis, training of policymakers and policy analysts, and public education. The Foundation also serves as a forum for foreign scholars who are conducting field research related to political and economic processes in Georgia, as well as in the Caucasus at large. Foundation's audience is quite large, where working with youth takes an important stage. Improving youth opportunities has been foundation's one of the most important tasks since the day of its establishment. In 2009, school for political parties was established.