რონდელის ფონდმა დაიწყო ახალი პროექტი - თემთა შორის თანამშრომლობის გაღრმავება ადიგენის მუნიციპალიტეტში
2020 / 10 / 30
რონდელის ფონდმა დაიწყო 10-თვიანი პროექტი - "თემთა შორის თანამშრომლობის გაღრმავება ადიგენის მუნიციპალიტეტში". დაბა ადიგენსა და სოფელ მოხეში უფროსკლასელებისთვის რეგულარულად ჩატარდება ლექციები სამოქალაქო განათლებისა და ეროვნული უსაფრთხოების აქტუალურ საკითხებზე. მონაწილეებს ასევე დაურიგდებათ ჟურნალი „ჩემი სამყაროს“ მიმდინარე გამოცემები.
22-23 ოქტომბერს, რონდელის ფონდის უფროსმა მკვლევრებმა კახა გოგოლაშვილმა და გიორგი ბადრიძემ დაბა ადიგენსა და სოფელ მოხეს უფროსკლასელებთან განიხილეს საქართველოს ევროპული ინტეგრაცია და საგარეო პოლიტიკის ფორმირება.
29-30 ოქტომბერს, ალექსი პეტრიაშვილმა და ემზარ ჯგერენაიამ ჩაატარეს ლექციები თემაზე "საქართველოს გზა ნატოს წევრობისკენ" და "სამშობლო და სახელმწიფო"
პროექტის დახმარებით, სკოლის მოსწავლეები გაიღრმავებენ ცოდნას ისეთ საკითხებში, როგორიცაა ეროვნული უსაფრთხოება, დემოკრატია, სამოქალაქო აქტივიზმი, საქართველოს საგარეო პოლიტიკა, ნატო და ევროკავშირი, საქართველო-რუსეთი, ეკონომიკა, საჯარო პოლიტიკა, მეწარმეობა, მედიაწიგნიერება და ა.შ. ასევე იგეგმება ჟურნალ „ჩემი სამყაროს“ საფუძველზე ვიქტორინების ჩატარება, გამარჯვებულთა გამოვლენა, მათი დაჯილდოება და თბილისში ექსკურსიის მოწყობა. შედეგად, პროექტში ჩართული ახალგაზრდები ისწავლიან, რას ნიშნავს სამოქალაქო აქტივიზმი და შეიძენენ სამართლებრივი სახელმწიფოს მოქალაქისათვის საჭირო ცოდნასა და უნარებს.

Rondeli Foundation launched a new project - "Building bridges and decreasing tensions in Adigeni municipality". Foundation will regularly organize lectures for Adigeni and Mokhe high school students in the fields of civic education and national security. Participants will also receive latest editions of "My World" journal.
On October 22-23, Rondeli Foundation's Senior Fellows, Kakha Gogolashvili and Giorgi Badrize discussed Geogia's European Integration and Georgia's Foreign Policy with high school students from Adigeni and Mokhe.
On October 29-30, Aleksi Petriashvili and Emzar Jgerenaia gave lectures on "Georgia's path to NATO membership" and "Homeland and State".
The project enables high school students to strengthen their knowledge on issues such as national security, democracy, civic activism, foreign policy of Georgia, NATO and the EU, Georgia-Russia relations, economics, public policy, entrepreneurship, media literacy, etc. The project encompasses familiarization and distribution of the Foundation’s youth journal “My World”. Rondeli Foundation will also organize quizzes based on articles provided in the journal. The winners will get special prizes and will take part in the trip to the capital Tbilisi at the end of the project. As a result, it is expected that the participating schoolchildren will acquire skills and knowledge for involving themselves in civic activism and for becoming successful citizens of a democratic state.