გაიმართა "სასწავლო პროგრამა ახალგაზრდა პოლიტიკოსებისათვის" სერტიფიკატების გადაცემის ცერემონია
28 აპრილს, ჩატარდა "სასწავლო პროგრამა ახალგაზრდა პოლიტიკოსებისათვის" სერტიფიკატების გადაცემის ცერემონია. პროგრამაში მონაწილეობას იღებდნენ საქართველოს პოლიტიკური პარტიების ახალგაზრდა წარმომადგენლები.
აღნიშნული პროგრამის ფარგლებში წელს საქართველოს 9 პოლიტიკური პარტიის 26-მა წარმომადგენელმა გაიარა 9-თვიანი სასწავლო კურსი, რომელიც მოიცავდა შემდეგ საკითხებს: პოლიტიკური სოციოლოგია, პოლიტიკის ანალიზი, მასმედიის როლი, საგარეო პოლიტიკა, ეროვნული და საერთაშორისო უსაფრთხოება, რუსეთი და რეგიონული გამოწვევები, ახლო აღმოსავლეთი, ეკონომიკა, საერთაშორისო ფინანსები და სხვა.
პოლიტიკური პარტიების სკოლას ჩვენი ფონდი საზოგადოებას 2009 წლიდან
სთავაზობს სხვადასხვა დონორის, მათ შორის, ბრიტანეთის საელჩოს, აშშ-ის, საერთაშორისო განვითარების სააგენტოსა და სააერთაშორისო რესპუბლიკური ინსტიტუტის, უმცირესობების საკითხებში ეუთოს უმაღლესი კომისრის ოფისისა და ბოლო წლებში NED-ის, მხარდაჭერით.
სასწავლო პროგრამა მიზნად ისახავს ხელი შეუწყოს ახალგაზრდების გააქტიურებასა და მათ პროფესიულ ზრდას. პროგრამა დაფინანსებულია ნაციონალური ფონდი დემოკრატიისთვის (NED) მიერ.

Graduation Ceremony of the Educational Program for Young Political Party Activists
On the 28th of April, The Rondeli Foundation held a graduation ceremony of the educational program for Young Political Party Activists. The participants of the program represent the Georgian political party youth.
In the framework of the program, 26 representatives of the 9 political parties attended lectures on nationwide issues and practical capacity-building seminars on the following topics: political sociology, policy analysis, foreign policy, mass media, national and international security, Russia, and the regional challenges, middle-East, economics, international finances and many more.
The Rondeli Foundation implements the political party school since 2009 with the support of various donors, including the UK Embassy, USAID, International Republican Institute, OSCE High Commissioner on National Minorities, and NED.
The program is supported by National Endowment for Democracy and aims to enhance youth activism and contribute to the capacity building of youngsters.