„მონაწილეობითი პოლიტიკა და ეროვნული უმცირესობები“
მოკლევადიანი სასწავლო კურსის ფარგლებში მონაწილეებს ჩაუტარდათ ტრენინგები პოლიტიკის ანალიზის, ადვოკატირების და ლობირების, დეზინფორმაციასთან ბრძოლის, დეცენტრალიზაციის, საგარეო პოლიტიკისა და პოლიტიკაში აქტიური მონაწილეობის შესახებ.
კურსის ფარგლებში მონაწილეები შეხვდნენ პოლიტიკური პარტიების ლიდერებს, სხვადასხვა სახელმწიფო უწყების წარმომადგენელს, საქართველოს პარლამენტის ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარესა და საქართველოს პარლამენტის სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტის თავმჯდომარეს.
რონდელის ფონდი პროგრამას ახორციელებს ეროვნული უმცირესობის საკითხებში ეუთოს უმაღლესი კომისრის ოფისთან პარტნიორობით (OSCE HCNM).

“Participatory Politics – Engaging National Minorities”
Within the framework of the study program, the participants had trainings in regard to policy analysis, advocacy and lobbying, the fight against disinformation, decentralization, foreign policy, and active political participation.
The participants met with leaders of the political parties, representatives of various state agencies, the chairman of the Human Rights Protection and Civil Integration Committee of the Parliament of Georgia, the Chairman of the Sports and Youth Affairs Committee of the Parliament of Georgia
The project is implemented by Rondeli Foundation with the support and active participation of OSCE High Commissioner on National Minorities (HCNM).