რონდელის ფონდის პროექტის „რეგიონული აქტივიზმის გაძლიერება მდგრადი ცვლილებისთვის“
რონდელის ფონდის პროექტის „რეგიონული აქტივიზმის გაძლიერება მდგრადი ცვლილებისთვის“ ფარგლებში, საქართველოს რამდენიმე რეგიონში, იქ მცხოვრები ახალგაზრდების, საინიციატივო ჯგუფებისა და არასამთავრობო ორგანიზაციებისთვის გაცემული მცირე გრანტების ფარგლებში, გრძელდება სხვადასხვა აქტივობისა და ღონისძიების განხორციელება.
2023 წლის 9 ივლისს ქ. ახალციხეში ჩატარდა ინიციატივის „მოხალისეობრივი საქმიანობა-სამოქალაქო ჩართულობის გაძლიერება“ პირველი სამუშაო შეხვედრა და ტრენინგი. სამცხე-ჯავახეთის რეგიონიდან შერჩეულ მონაწილეებს რონდელის ფონდისა და ნიდერლანდების საელჩოს საგანმანათლებლო პროექტის ადგილობრივ კურსდამთავრებულთა საინიციატივო ჯგუფმა ჩაუტარა ტრენინგი მოხალისეობრივი საქმიანობის მნიშვნელობისა და სამოქალაქო ჩართულობის შესახებ.
მცირე გრანტების ეს საპილოტე პროექტი მიზნად ისახავს ხელი შეუწყოს სამოქალაქო აქტივობას და დემოკრატიული მმართველობის პრინციპების დანერგვას და ადგილობრივ დონეზე კულტურული და სოციალურ-ეკონომიკური განვითარებისთვის ახალგაზრდების ჩართულობის გაზრდას.
რონდელის ფონდის პროექტი „რეგიონული აქტივიზმის გაძლიერება მდგრადი ცვლილებისთვის“ ხორციელდება ნიდერლანდების სამეფოს საელჩოს ფინანსური მხარდაჭერით.

“Enhancing Regional Activism for Lasting Change”
Various activities are continuously being held throughout different regions of Georgia within the scope of the project “Enhancing Regional Activism for Lasting Change”.
On July 9, 2023, in Akhaltsikhe, the first working meeting and training of the initiative "Volunteer Activities - Strengthening Civic Engagement" was held. Selected participants from the Samtskhe-Javakheti region were trained on the importance of volunteering and civic engagement.
The training was held by the local initiative group, who are alumni of the Rondeli Foundation and the Embassy of the Netherlands programs. The small grants pilot project aims to promote civic participation and democratic governance, as well as local cultural and socio-economic development.
Rondeli Foundation is implementing the project “Enhancing Regional Activism for Lasting Change” with the support of the Embassy of the Kingdom of the Netherlands.