სასწავლო კურსი - „პროფესიული შესაძლებლობების დახვეწა გადაწყვეტილებების მიღებაში: გაკვეთილები აზია-წყნარი ოკეანის რეგიონის განვითარების გამოცდილებიდან“
2007 / 11 / 02
2007 წლის 2 ნოემბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში ჩატარდა სასწავლო კურსის „პროფესიული შესაძლებლობების დახვეწა გადაწყვეტილებების მიღებაში:გაკვეთილები აზია-წყნარი ოკეანის რეგიონის განვითარების გამოცდილებიდან“ მეხუთე დასკვნითი სესია. პროგრამის მონაწილეებს გადაეცათ სერთიფიკატები.
საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი სასაკავას მშვიდობის ფონდთან თანამშრომლობით სასწავლო კურსს უძღვება 2003 წლიდან.
ცერემონიის დასრულების შემდეგ მონაწილეები, ალექსანდრე რონდელისა და იოსებ ჩახვაშვილის თანხლებით, გაემგზავრნენ გუდაურში ერთდღიან კონფერენციაზე: „კავკასია: ხიდი აღმოსავლეთსა და დასავლეთს შორის“. ღონისძიებას ესწრებოდნენ კურსის წინა წლების კურსდამთავრებულებიც.

Training Session - “Capacity Building in Strategic Decision-Making: Lessons From the Asia-Pacific Development Experience”
2007 / 11 / 02
On  November 2, 2007 at the Georgian Foundation for Strategic and International Studies took place the fifth and final training session "Capacity Building in Strategic Decision-Marking: Lessons from the Asia-Pacific Development Experience." Program participants were rewarded with the certificates of achievement.
The Georgian Foundation for Strategic and International Studies, in co-operation with the Sasakawa Peace Foundation, has been conducting the training sessions since 2003.
Following the ceremony, the participants left for Gudauri for a week-end retreat. Organised around a day-long conference, entitled "The Caucasus:  A Bridge between East and West" and presided over by Dr Rondeli and Professor Ioseb Chakhvashvili, a lecturer at Tbilisi State University and Member of the Foundation's Council on Foreign Relations, the retreat was also attended by the program's alumni from the last four years.