სამხედრო ოფიცრებისთვის განკუთვნილი სასწავლო კურსის დასრულების ცერემონია
2010 წლის 22 აპრილს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში თავდაცვის სამინისტროს თანამშროლების ტრენინგ კურსის პირველი ნაკადის გამოსაშვები ცერემონია გაიმართა. თავდაცვის მინისტრმა კურსდამთავრებულებს სერთიფიკატები  საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის პრეზიდენტთან და ტრენინგ კურსის უფროს მრჩეველთან ერთად გადასცა.
სასწავლო კურსი საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდისა და თავდაცვის სამინისტროს ერთობლივი საგანმანათლებლო შეთანხმების შედეგად განხორციელდა. შეთანხმების თანახმად, რონდელის ფონდის პასუხისმგებლობა აიღო ჩაეტარებინა ორ თვიანი ტრენინგ კურსი სამხედრო ოფიცრების ორი ნაკადისთვის. სასწავლო სილაბუსი შედგებოდა შემდეგი საგნებისგან: საერთაშორისო ურთიერთობები, ნაციონალური და საერთაშორისო უსაფრთხოება, სამხედრო უსაფრთხოება, ენერგეტიკული უსაფრთხოება, თანამედროვე ეკონომიკა,  სამხედრო-საზოგადოებრივი ურთიერთობები, ევროპული ინტეგრაცია, ანალიტიკური დოკუმენტების მომზადება, პოლიტიკური რისკის ანალიზი და სტატეგია. საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის მეცნიერ-თანამშრომლები და სხვა მოწვეული ლექტორები ორი თვის განმავლობაში ატარებდნენ ყოველდღიურ ტრენინგებს პროგრამის ფარგლებში.

Military Officers Graduation Ceremony
On April 22, 2010, the Georgian Foundation for Strategic and International Studies conducted a graduation ceremony for the first cohort of graduates from the tailored training program for military officers from the Joint Staff of the Ministry of Defense.  The Deputy Minister of Defense, together with the President of the Georgian Foundation for Strategic and International Studies and the senior advisor of the training program, handed out the certificates to the program graduates.
The training program was implemented under a cooperative education agreement between the Ministry of Defense and the Foundation. According to the agreement, the Georgian Foundation for Strategic and International Studies assumed responsibility to design a two-month training program for two cohorts of military officers from the Joint Staff.  The training curriculum included courses in International Relations, National and International Security, Military Security, Energy Security, Modern Economy, Civil-Military Relations, European Integration, Preparation of Analytical Documents, Political Risk Analysis and Strategy. The Georgian Foundation for Strategic and International Studies research fellows and qualified on-call lecturers offered daily training during the two month program.