სასწავლო პროგრამა ”პოლიტიკური პარტიების მხარდაჭერა” დახურვის საზეიმო ცერემონია
2010 წლის 26 ოქტომბერს საქართველოს სატრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში გაიმართა სასწავლო პროგრამა  ”პოლიტიკური პარტიების მხარდაჭერა”  დახურვის საზეიმო ცერემონია და კურსდამთავრებულთა დაჯილდოება. პროგრამა 2008 წლის სექტემბრიდან 2010 წლის ოქტომბრის ჩათვლით ხორციელდებოდა საქართველოში ბრიტანეთის საელჩოს ფინანსური მხარდაჭერით. სწავლების მიზანი იყო საქართველოში პოლიტიკური პარტიების მიერ საკუთარი ინტერესების ხელშეწყობის შესაძლებლობებისა და უნარების გაუმჯობესება და სამართლიანი არჩევნებისთვის საფუძვლის შექმნა.
პროექტისადმი მიძღვნილ ცერემონიაში მონაწილეობა მიიღეს საქართველოს მთავრობის, დიპლომატიური მისიების, საქართველოს პოლიტიკური პარტიების ლიდერებმა და წარმომადგენლებმა. ცერემონიაზე სიტყვით გამოვიდნენ საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე, ბატონი მიხეილ მაჭავარიანი, ბრიტანეთის ელჩი, მისი აღმატებულება ჯუდით გოფი, “ქრისტიან-დემოკრატიული პარტიის” ლიდერი, ბატონი გიორგი თარგამაძე და “ახალი მემარჯვენეების” ერთ-ერთი ლიდერი, ქალბატონი მანანა ნაჭყებია.

On October 26, 2010 Georgian Foundation for Strategic and International Studies organizedthe graduation and closing ceremony for the training program “Political Party Staff” The program  was implemented from September 2008 through October 2010 and was funded by the U.K. Embassy Strategic Programme Fund (SFP). It aimed to improve the capacity of political parties in Georgia to promote their interests, as well as champion free and fair elections.
The welcoming notes were delivered by HM Ambassador Judith Gough, Dr. Alexander Rondeli, President of GFSIS, Mr. Mikheil Machavariani, deputy chairman of the Parliament, Mr. Giorgi Targamadze, leader of the Christian-Democratic Party and Mrs. Manana Nachkebia, representative of the New Rights Party.