ტრენინგი პროექტის მართვის სფეროში ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენლებისთვის
2011 წლის 28 და 31 იანვარს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის რეგიონულ ოფისში, ქ.ახალქალაქში (სამცხე-ჯავახეთი), პროექტის ეროვნული ინტეგრაცია და ტოლერანტობა საქართველოში  ფარგლებში ჩატარდა ტრენინგი პროექტის მართვის სფეროში. ტრენინგს უძღვებოდა ნინო კაკაურიძე - დანიის ლტოლვილთა საბჭოს კონსულტანტი ბიზნესპროცესებში. ტრენინგი პროექტის მენეჯმენტში არის პროექტის პირველი კომპონენტის ნაწილი, რაც მოიცავს უნარების განვითარებისკენ მიმართულ ღონისძიებებს.  ნ. კაკაურიძემ მსმენელებს გააცნო პროექტის სასიცოცხლო ციკლი, ისაუბრა, თუ როგორ უნდა შემუშავდეს პროექტის გეგმა, ხაზი გაუსვა პროექტის მენეჯერისა და პროექტის გუნდის მთავარ ფუნქციებს, მახასიათებლებსა და უნარებს. ტრენინგი საინტერესოდ წარიმართა, დამსწრე საზოგადოებამ აქტიური მონაწილეობა მიიღო სიმულაციურ სავარჯიშოებსა და დისკუსიაში.
პროექტი ეროვნული ინტეგრაცია და ტოლერანტობა საქართველოში, რომლის ფარგლებშიც ჩატარდა ტრენინგი, მიზნად ისახავს საქართველოს მოქალაქეებს შორის ერთიანი ხედვის ჩამოყალიბებას, ასევე - დემოკრატიული სახელმწიფოს პრინციპებზე დაყრდნობით ეროვნული ინტეგრაციის ხელშეწყობას.
პროექტი შედგება სამი კომპონენტისაგან და ხორციელდება საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის ახალქალაქის ოფისში. ტრენინგი ადვოკატირებასა და ლობირებაში არის პროექტის პირველი კომპონენტის ნაწილი, რაც მოიცავს უნარების განვითარებისკენ მიმართულ ღონისძიებებს.

Training in Project Management for Ethnic Minority Representatives in Akhalkalaki
On January 28-31, 2011 training in Project Management was conducted for the local community leaders, civil society, media, and government representatives of the region at the regional Public Policy Unit (PPU) of GFSIS in Akhalkalaki, Samtskhe-Javakheti.  Ms. Nino Kakauridze, consultant on business processes at the Danish Refugee Council, conducted the training.
During the training the lecturer introduced the Project Life Circle to the participants, spoke about how to create a project plan, and outlined key functions, characteristics and skills of a project manager and a project team. The training was engaging and interesting.  The trainees actively participated in different simulation exercises and in-class discussions.
The training was held under the project National Integration and Tolerance in Georgia.  The aim of the project is to forge a common understanding and vision of the Georgian state among the citizens of Georgia despite their ethnic origin and to promote a national integration process in line with the principles of modern, democratic state.  The project is divided into three components and is implemented at the GFSIS PPU in Akhalkalaki.  The training was part of the project’s first component, which comprises the skills based capacity building activities.