პროგრამა ”საქართველოს საჯარო მოხელეთა პროფესიულ შესაძლებლობაბის ზრდა გადაწყვეტილების მიღებასა და მოლაპარაკებების ტექნიკაში”
2011-2012 წლის კურსის დახურვისა და ახალი ნაკადის მიღების ცერემონია
2012 წლის 26 აპრილს, 18:30-ზე, საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში გაიმართა პროგრამის ”საქართველოს საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა გადაწყვეტილების მიღებასა და მოლაპარაკებებს წარმართვის ტექნიკაში”  2011-2012 წლის კურსის დახურვისა და ახალი ნაკადის მიღების ცერემონია.
ღონისძიებაზე სიტყვით გამოვიდნენ ალექსანდრე რონდელი (GFSIS),  დავით ჯალაღანია (საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე), ალფ ელიასონი (შვედეთის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს ხელმძღვანელი). მომხსენებლებმა მიულოცეს დამსწრე საზოგადოებას კურსის დახურვა და ასევე მონაწილეთა ახალი, მეოთხე ნაკადის მიღება. ცერემონიას დაესწრნენ პროგრამის მონაწილენი, საერთაშორისო ორგანიზაციების, საქართველოს მთავრობის, სამოქალაქო საზოგადოებისა და პრესის წარმომადგენლები. ცერემონია დასრულდა ოფიციალური წვეულებით.
პროგრამას 2009 წლიდან ახორციელებს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი (GFSIS) შვედეთის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (SIDA) ფინანსური მხარდაჭერით. პროექტის ფარგლებში  GFSIS-ს პარტნიორობას უწევენ შვედეთის საჯარო ადმინისტრაციის ინსტიტუტი (SIPU International)  და ესტონეთის დიპლომატიის სკოლა (ESD).

Graduation Ceremony of „Training program Capacity-building of the Georgian Leadership Community“
On April 26, 2012 a graduation ceremony for the class of 2011-12 and a welcoming reception for the class of 2012-13 of the program Capacity Building of the Georgian Leadership (CBGL) was held at GFSIS.  The ceremony’s keynote speakers included Amb. Alexander Rondeli, President, GFSIS David Jalagania, Deputy Foreign Minister of Georgia, and Alf Eliasson, Head of the Development Cooperation, SIDA. The speakers congratulated the successful graduates and welcomed the new group of project participants. Georgian government officials, representatives from international organizations, civil society and the media, as well as GFSIS alumni, attended the event.  The ceremony ended with an official reception.
The program is funded by the Swedish International Development Agency (SIDA) and its main implementer is the Georgian Foundation for Strategic and International Studies (GFSIS). GFSIS’ principal partners in this project are the Swedish Institute for Public Administration (SIPU International) and the Estonian School of Diplomacy (ESD).