”პოლიტიკური პარტიების მხარდაჭერის პროგრამის” დახურვის ცერემონია
2013 წლის 26 სექტემბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდმა უმასპინძლა ”პოლიტიკური პარტიების მხარდაჭერის პროგრამის” კურსდამთავრებულთათვის სერთიფიკატების გადაცემის და პროგრის დახურვის ცერემონიას.
”პოლიტიკური პარტიების მხარდაჭერის პროგრამა” არის ქართული პოლიტიკური ინსტიტუტების განვითარების ხელშეწყობის პროექტი, რომელსაც საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი ახორციელებს საერთაშორისო რესპუბლიკურ ინსტიტუტთან ერთად, ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს ფინანსური მხარდაჭერით. პროექტის ფარგლებში საქართველოს 17 პოლიტიკური პარტიის 36-მა წარმომადგენელმა გაიარა 7-თვიანი სასწავლო პროგრამა, რომელიც მოიცავდა პოლიტიკის ანალიზის, პოლიტიკური სოციოლოგიის, პოლიტიკური იდეოლოგიების, ეროვნული უსაფრთხოების, ეკონომიკის და სხვა სასწავლო კურსებს.
პროექტის დახურვის ცერმონიაზე სიტყვით გამოვიდნენ საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერობების კვლევის ფონდის პრეზიდენტი ალექსანდრე რონდელი, ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს მმართველობისა და დემოკრატიის ოფისის განყოფილების უფროსი დანიელე რიფი, საერთაშორისო რესპუბლიკური ინსტიტუტის ხელმძღვანელი საქართველოში ანდრეა კირბსი, ასევე ახალი მემარჯვენეების ლიდერი, ფიქრია ჩიხრაძე და ლექტორი ემზარ ჯგერენაია.

On September 26, 2013 a graduation ceremony for the Political Party Staff Training project took place at GFSIS. The representatives of 17 political parties, totally 36 political party staffers were awarded certificates for completion of seven month long intensive program in the issues of Political Sociology and Ideologies, Economics, International Relations, National Security, Ethnic Policies, etc.
The project has been implemented by GFSIS in partnership with International Republican Institute (IRI) since 2011 through the financial support of USAID. Over 100 participants have graduated the same program throughout these years.
The key note speakers at the graduation ceremony included Alexander Rondeli (President, GFSIS), Danielle Reiff, (Director, Office of Democracy and Governance, USAID Tbilisi),  Andrea Keerbs (Country Director, IRI Georgia), Pikria Chikhradze (The New Rights Party), Emzar Jgerenaia (Lecturer).