2013 წლის 15 ნოემბერს, საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში გაიმართა პროგრამის ”საქართველოს საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა გადაწყვეტილების მიღებასა და მოლაპარაკებებს წარმართვის ტექნიკაში” 2013 წლის კურსის დახურვისა და ახალი ნაკადის მიღების ცერემონია.
ღონისძიებაზე სიტყვით გამოვიდნენ ფონდის პრეზიდენტი ალექსანდრე რონდელი, შვედეთის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში, მისი აღმატებულება დიანა ჟანსე და საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე დავით ჯალაღანია. მომხსენებლებმა მიულოცეს დამსწრე საზოგადოებას კურსის დახურვა და ასევე მონაწილეთა ახალი, მეოთხე ნაკადის მიღება. ცერემონიას დაესწრნენ პროგრამის მონაწილენი, საქართველოს მთავრობის, სამოქალაქო საზოგადოებისა და პრესის წარმომადგენლები. ცერემონია დასრულდა ოფიციალური წვეულებით.

Graduation Welcoming Ceremony of Capacity Building of the Georgian Leadership Community Program
On November 15, 2013 a graduation ceremony for the class of 2013 and a welcoming reception for the next cohort of the program Capacity Building of the Georgian Leadership (CBGL) was held at GFSIS. The ceremony’s keynote speakers included Amb. Alexander Rondeli, President of GFSIS, H.E. Diana Janse, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Sweden in Georgia and David Jalagania, Deputy Foreign Minister of Georgia.
The speakers congratulated the successful graduates and welcomed the new group of project participants. Georgian government officials, civil society and the media, as well as GFSIS alumni, attended the event. The ceremony ended with an official reception.