პოლიტიკური პარტიების მხარდაჭერის პროგრამის დასრულების ცერემონია
2014 წლის 4 ივლისს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდმა უმასპინძლა ”პოლიტიკური პარტიების მხარდაჭერის პროგრამის” კურსდამთავრებულთათვის სერთიფიკატების გადაცემის და პროგრის დახურვის ცერემონიას.
პროექტის ფარგლებში საქართველოს 17 პოლიტიკური პარტიის 32-მა წარმომადგენელმა გაიარა 4-თვიანი სასწავლო პროგრამა, რომელიც მოიცავდა პოლიტიკის ანალიზის, პოლიტიკური სოციოლოგიის, ეროვნული უსაფრთხოების, ეკონომიკის და სხვა სასწავლო კურსებს.
”პოლიტიკური პარტიების მხარდაჭერის პროგრამა” არის ქართული პოლიტიკური ინსტიტუტების განვითარების ხელშეწყობის პროექტი, რომელსაც საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი ახორციელებს ორგანიზაცია ”ჯეი-თი-აი კავკაზუსის” ფინანსური მხარდაჭერით.
პროგრამის მიზანია ხელი შეუწყოს პოლარიზებული პოლიტიკური გარემოს გაუმჯობესების პროცესს.
პროექტის დახურვის ცერმონიაზე სიტყვით გამოვიდნენ საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერობების კვლევის ფონდის პრეზიდენტი ალექსანდრე რონდელი და ჯეი-თი-აი კავკაზუსის კორპორატიულ საკითხთა და კომუნიკაციების დირექტორი ოვიდიუ ჩერნეი.

Graduation Ceremony of the Policy Trainings For Young Political Party Activists Program
On July 4th, 2014 a graduation ceremony for the Policy Trainings For Young Political Party Activists project took place at GFSIS. The representatives of 17 political parties, totally 32 political party staffers were awarded certificates of completion for four month long intensive program.
The project intended to address the lack of healthy policy debate and the polarized political environment existing in Georgia through carrying out a training program for political party staffers in Political Theory, International Relations, Economics, Islam, Policy Analysis, Euro-Atlantic Integration and Research Methods.
The project has been implemented by GFSIS through the financial support of JTI Caucasus.
The key note speakers at the graduation ceremony included Alexander Rondeli, President of GFSIS and Ovidiu Cernei, Director of Corporative Affairs and Communications at JTI Caucasus.