გლობალური პოლიტიკისა და ეკონომიკის პროგრამა
2014 წლის 3 ოქტომბერს  საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდმა უმასპინძლა გლობალური პოლიტიკისა და ეკონომიკის პროგრამის გახსნის ცერემონიას.
პროექტის გახსნის ცერემონიაზე სიტყვით გამოვიდნენ საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის პრეზიდენტი ალექსანდრე რონდელი და ”ჯეი-თი-აი კავკაზუსის” კორპორაციულ საკითხთა და კომუნიკაციების დირექტორი ოვიდიუ ჩერნეი.
ფონდის მიერ განხორციელებული და ”ჯეი-თი-აი კავკაზუსის” მიერ დაფინანსებული სასწავლო პროგრამის მიზანს წარმოადგენს საჯარო მოხელეების შესაძლებლობების გაზრდა გლობალური ეკონომიკისა და პოლიტიკის, ასევე ევროპული ინტეგრაციის საკითხებში.  პროექტი გამიზნულია საშუალო რგოლის საჯარო მოხელეებისთვის, ამისათვის, სასწავლო კურსებში მონაწილეობის მისაღებად, შეირჩა 18 მონაწილე. ლექციებს უძღვებიან საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის უფროსი მეცნიერ მკვლევრები.

Training Course in Global Economy, EU Integration and Global Policy
On October 3, 2014 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies (GFSIS) hosted a welcoming reception for the participants of the training course on Global Economy, EU integration and Global Politics.
The key note speakers at the opening ceremony included Alexander Rondeli, the President of GFSIS and Ovidiu Cernei, Director of Corporative Affairs and Communications at JTI Caucasus.
The project implemented by GFSIS, with the financial support of JTI Caucasus, is aimed at strengthening efficiency of the public sector and enhancing healthy public debates on the issues of Global Economics, EU integration and Global Politics.
The project targets mid level government officials, the courses will be offered by GFSIS Senior Experts.  Currently 18 representatives of the different government agencies were chosen to attend the training modules.