გლობალური პოლიტიკის, ევროინტეგრაციისა და გლობალური ეკონომიკის კურსის დახურვის ცერემონია
2015 წლის 26 თებერვალს  საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდმა უმასპინძლა "გლობალური პოლიტიკის, ევროინტეგრაციისა და გლობალური ეკონომიკის პროგრამის” დახურვისა და კურსდამთავრებულთათვის სერტიფიკატების გადაცემის ცერემონიას. 16 საჯარო მოხელეს გადაეცა 4-თვიანი, ინტენსიური პროგრამის წარმატებით დასრულების სერტიფიკატი.
სერტიფიკატების გადაცემის ცერემონიაზე სიტყვით გამოვიდნენ საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის პრეზიდენტი ალექსანდრე რონდელი, თავდაცვის მინისტრის მოადგილე კახა ოქროჯანაშვილი, ”ჯეი-თი-აი კავკაზუსის” კორპორაციულ საკითხთა და კომუნიკაციების დირექტორი ოვიდიუ ჩერნეი და შემოსავლების სამსახურის წარმომადგენელი.
ფონდის მიერ განხორციელებული და ”ჯეი-თი-აი კავკაზუსის” მიერ დაფინანსებული სასწავლო პროგრამის მიზანს წარმოადგენდა საშუალო რგოლის საჯარო მოხელეების  შესაძლებლობების გაზრდა გლობალური ეკონომიკისა და პოლიტიკის, ასევე ევროპული ინტეგრაციის საკითხებში.

Graduation Ceremony of the Training Course in Global Economy, EU Integration and Global Politics
On February 26, 2015 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies (GFSIS) hosted a graduation ceremony for the participants of the training course in Global Economy, EU integration and Global Politics. Totally 16 public servants were awarded certificates of completion of the four-month-long intensive program.
The key note speakers at the graduation ceremony included Alexander Rondeli, President of GFSIS, Kakha Okrojanashvili, Deputy Minister of Defence, Ovidiu Cernei, Director of Corporative Affairs and Communications at JTI Caucasus and the representative of the Revenue Service of Georgia.
The project implemented by GFSIS, with the financial support of JTI Caucasus, targeting mid level government officials, aimed at strengthening the efficiency of the public sector and enhancing healthy public debates on the issues of Global Economics, EU integration and Global Politics.