სასწავლო პროგრამის ”ეროვნული უსაფრთხოება და საჯარო პოლიტიკა” დასრულების ცერემონია
2015 წლის 22 ივლისს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში გაიმართა სასწავლო პროგრამის ”ეროვნული უსაფრთხოება და საჯარო პოლიტიკა” 2014-2015წწ. კურსის დახურვისა და ახალი ნაკადის მიღების ცერემონია.
ცერემონიაზე სიტყვით გამოვიდნენ ფონდის აღმასრულებელი დირექტორი ეკა მეტრეველი და ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩის მოადგილის მოვალეობის შემსრულებელი, საზოგადოებრივი საქმეების უფროსი - კორტნი ოსტრიანი.
ქალბატონმა ოსტრიანმა მიულოცა კურსდამთავრებულებს  პროგრამის დასრულება და ხაზი გაუსვა აღნიშნული პროგრამისა და მისი კურსდამთავრებულების მნიშვნელოვან როლს საქართველოს დემოკრატიული მომავლის მშენებლობაში.
ქალბატონმა ოსტრიანმა ასევე მიულოცა პროგრამის ახალ ნაკადს, 27 საჯარო მოხელესა და არასამთავრობო სექტორის წარმოამდგენელს ტრენინგის დაწყება.
პროგრამის მიზანია ეროვნული უსაფრთხოების საკითხებზე მომუშავე ანალიტიკოსების მომზადება ძალოვან სტრუქტურებში, დიპლომატიურ სამსახურში, არასამთავრობო სექტორსა თუ ბიზნესის სფეროში კარიერის გასაგრძელებლად.  პროგრამას ახორციელებს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი  ამერიკის მთავრობის მხარდაჭერით.

Graduation Ceremony of Training Program in National Security and Public Policy
On July 22, 2015 a graduation ceremony for the class 2014-2015 and a welcoming reception for the next cohort of the training program in National Security and Public Policy was held at the Georgian Foundation for Strategic and International Studies (GFSIS).
The key-note speakers at the ceremony included Dr. Eka Metreveli, Executive Director, GFSIS and Ms. Courtney Austrian, Public Affairs Officer, Acting Deputy Chief of Mission, Embassy of the United States of America.
Ms. Austrian congratulated the National Security and Public Policy Program graduates of the year 2014-2015 and highlighted the importance of the training program and the role its graduates play in building Georgia’s democratic future.
Ms. Austrian also congratulated the new cohort of 27 government officials and NGO representatives with the beginning of the training.
The program implemented by GFSIS and supported by the U.S. Government is designed to prepare analysts for national security community who want to pursue their career as government policymakers in defense and security agencies, diplomats, non-governmental policy analysts and business leaders.