„სასწავლო პროგრამა ახალგაზრდა პოლიტიკოესბისათვის“ მონაწილეებისთვის გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა
2015 წლის 19 სექტემბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის ორგანიზებით შატო მუხრანში პროექტის „სასწავლო პროგრამა ახალგაზრდა პოლიტიკოესბისათვის“ მონაწილეებისთვის გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გაიმართა.
აღნიშნული ღონისძიების მიზანია ქვეყნისათვის მნიშვნელოვან საკითხებში ცოდნის გაღრმავება და პროექტის მონაწილეებისათვის პროფესიული კავშირების გაცვლის შესაძლებლობების შექმნა. შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღო 16 სხვადსხვა პოლიტიკური პარტიის,  როგორც მმართველი კოალიციის, ასევე, საპარლამენტო და არასაპარლამენტი ოპოზიციის 26-მა წარმომადგენელმა.
შეხვედრის ძირითადი თემა იყო საქართველოს ნატოსკენ სწრაფვა, რის შესახებაც საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტროს პირველმა მოადგილემ დავით დონდუამ ისაუბრა.  ასევე მოხსენებით გამოვიდა საქართველოს პრემიერ მინისტრის რუსეთის საკითხებში გარკვეული სპეციალური წარმომადგენელი საქართველო-რუსეთი დღის წესრიგის თემასთან დაკავშირებით.  შეზღუდული გრაფიკის და თემატიკასთან აქტიური დისკუსიის მიუხედავად, დარჩენილი დრო მონაწილეების არაფორმალურ ურთიერთობებს, ერთმანეთში იდეები გაცვლას და სოციალიზაციას დაეთმო.

On September 19, 2015 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies (GFSIS) organized an introductory session for the Policy Trainings for Young Political Activists progam participants at Chateau Mukhrani.
The icebreaking event aimed at deepening the knowledge of topics related to important nationwide issues and creating an opportunity for the project participants to reinvigorate professional networking. 26 representatives of 16 different parties, including the ruling coalition, the parliamentary and non-parliamentary opposition participated in the networking gathering.
The key topic on the agenda was Georgia’s NATO aspirations presented by the Deputy Minister of Foreign Affairs of Georgia Mr. David Dondua and the Russian-Georgian Agenda, presented by the special representative of the Prime Minister of Georgia in Russian issues. Despite the tight schedule and ardent discussions about the topic, the rest of the time was devoted to informal networking, sharing ideas and socializing.