სასწავლო ვიზიტი ტალინში
2016 წლის 9-13 მაისს სასწავლო პროგრამის - „საქართველოს საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა გადაწყვეტილების მიღებასა და მოლაპარაკებების წარმართვის ტექნიკაში“ - ფარგლებში გაიმართა სასწავლო ვიზიტი ქალაქ ტალინში.
აღნიშნული პროგრამის განხორციელებას მხარს უჭერს შვედეთის საერთაშორისო განვითარების სააგენტო და ხორციელდება საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდისა და ესტონეთის დიპლომატიური სკოლის მიერ. პროგრამაში მონაწილეობას იღებდნენ საქართველოს სამთავრობო უწყებების წარმომადგენლები.
სასწავლო ტურის მიზანია  ქართველ საჯარო მოხელეებს გააცნოს საქართველო-ევროკავშირის თანამშრომლობის ფარგლებში წამოჭრილი მთავარი საკითხები, ასევე, გააღრმავოს მათი საერთაშორისო კომუნიკაციებისა და მოლაპარაკებების უნარები.
ესტონეთის რესპუბლიკაში საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანმა ელჩმა თეა ახლვედიანმა და ესტონეტის დიპლომატიური სკოლის დირექტორმა ეკე ნომმა პროგრამის მონაწილეებს საზეიმო ვითარებაში გადასცეს ტრენინგის წარმატებით დასრულების დამადასტურებელი სერთიფიკატები.

Study Visit to Tallinn
On May 9-13, 2016 the study visit under the framework of the program “Capacity – Building of the Georgian Leadership Community for Improved Decision-Making and Negotiation Skills” was held in Tallinn, Estonia.
The program that is supported by the Swedish International Development Cooperation Agency is implemented by the Georgian Foundation for Strategic and International Studies, while the study visit was organized by the Estonian School of Diplomacy. The participants of the program included the representatives of the Georgian governmental agencies.
The study visit aimed at introducing to Georgian civil servants the central themes emerging from Georgia’s increasing co-operation with the EU, as well as strengthening their international communication and negotiation skills.
H.E Ambassador of Georgia to the Republic of Estonia, Tea Akhvlediani and the Director of the Estonian School of Diplomacy Ekke Nomm congratulated the study visit participants on successful graduation and handed over the certificates.