დაიწყო საჯარო მოხელეების ტრენინგი
2016 წლის 5 სექტემბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში დაიწყო სასწავლო კურსი ,,საქართველოს საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა გადაწყვეტილების მიღებასა და მოლაპარაკებების წარმართვის ტექნიკაში".
სასწავლო კურსის მონაწილეებს პირველი ლექცია ჩაუტარა ივანე ჯავახიშვილის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასოცირებულმა პროფესორმა ნანი მაჭარაშვილმა საჯარო პოლიტიკის ანალიზსა და პოლიტიკური დოკუმენტის შექმნის შესახებ.
შვიდთვიანი სასწავლო კურსი მიზნად ისახავს დაეხმაროს საქართველოს მთავრობას მართვის სფეროში არსებული პრობლემების დაძლევაში და ითვალისწინებს საშუალო რგოლის საჯარო მოხელეთა და სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენელთა ჩართვას პოლიტიკის შემუშავებისა და მოლაპარაკების წარმართვის ტექნიკის დასახვეწ პრაქტიკულ მეცადინეობებში.
პროგრამა ხორციელდება საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის მიერ შვედეთის საერთაშორისო განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს (SIDA) ფინანსური მხარდაჭერით.

Training of Public Servants has Launched
On September 5, 2016 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies launched the training program "Capacity-building of the Georgian Leadership Community for Improved Decision-Making and Negotiation Skills".
The Associate Professor of Tbilisi State University, Nani Macharashvili delivered a lecture to program participants on Public Policy Analysis and Policy Planning.
The training program is designed to assist the Georgian government to respond to the governance challenges and aims at engaging directly with middle level public servants and civil society representatives in practical exercises in policy development and negotiation techniques.
The program is implemented by the Georgian Foundation for Strategic and International Studies with the financial support of Swedish International Development Cooperation Agency (SIDA).