2016 წლის 5 ოქტომბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში გაიმართა პროგრამის ,,საქართველოს საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა გადაწყვეტილების მიღებასა და მოლაპარაკებების წარმართვის ტექნიკაში” 2015-2016 წწ. კურსის დახურვისა და ახალი ნაკადის მიღების ცერემონია.
ცერემონიაზე სიტყვით გამოვიდნენ ფონდის პრეზიდენტი ეკა მეტრეველი და საქართველოში შვედეთის საერთაშორისო განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს (SIDA) ხელმძღვანელი მოლი ლიენი, რომელთაც მიულოცეს კურსდამთავრებულებს სასწავლო კურისის წარმატებით დასრულება და მიესალმნენ ახალ ნაკადს.
პროექტი მიზნად ისახავს საშუალო რგოლის საჯარო მოხელეთა და სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენელთა ჩართვას პოლიტიკის შემუშავებისა და მოლაპარაკების წარმართვის ტექნიკის დასახვეწ პრაქტიკულ მეცადინეობებში.
პროგრამას აფინანსებს შვედეთის საერთაშორისო განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტო (SIDA) და ახორციელებს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი (GFSIS).

On October 5, 2016 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies hosted a graduation ceremony for the class 2015-2016 and a welcoming reception for the next cohort of the training program “Capacity-building of the Georgian Leadership Community for Improved Decision-making and Negotiation Skills".
The key note speakers at the ceremony included Eka Metreveli, President of the Foundation and Molly Lien, Head of the Swedish International Development Cooperation Agency (SIDA) in Georgia who congratulated graduates on the successful completion of the program of the year 2015-2016 and welcomed the new cohort.
The project aims at engaging directly with middle level public servants and civil society representatives in practical exercises in policy development and negotiation techniques.
The program is funded by the Swedish International Development Cooperation Agency (SIDA) and is implemented by the Georgian Foundation for Strategic and International Studies (GFSIS).