დაიწყო სასწავლო პროგრამა ეროვნულ უსაფრთხოებასა და საჯარო პოლიტიკაში
2018 წლის 8 მაისს რონდელის ფონდში დაიწყო სასწავლო პროგრამა ეროვნულ უსაფრთხოებასა და საჯარო პოლიტიკაში.
სასწავლო კურსის მონაწილეებს სტრატეგიის შესახებ პირველი ლექცია წაუკითხა ჯორჯთაუნის უნივერსიტეტის პროფესორმა როს ჰარისონმა.
სასწავლო პროგრამა მონაწილეებს სთავაზობს ცოდნის გაღრმავებას ანალიტიკურ მეთოდებში, ეროვნული უსაფრთხოებისა და საჯარო პოლიტიკის საკითხებში და განსაკუთრებულ ყურადღებას აქცევს იმ უნარ-ჩვევების შეძენა-გაღრმავებას, რაც აუცილებელია ეროვნული უსაფრთხოების პოლიტიკის შემუშავების პროცესის წარმატებით წარმართვისთვის.

The New Round of the Training Program in National Security and Public Policy
On May 8, 2018, Rondeli Foundation launched the new round of its flagship training program in National Security and Public Policy.
Professor Ross Harrison, School of Foreign Service, Intercultural Center at Georgetown University, delivered a lecture on the Introduction for Strategy.
The program offers training in analytical methods and approaches to national security and public policy and focused on skills and knowledge necessary to participate in the national security policy process and shape the future.
The training program is implemented by Rondeli Foundation with the financial support of U.S. Government.