2018 წლის 20 სექტემბერს რონდელის ფონდში მიმდინარე პროექტის ,,საქართველოს საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა გადაწყვეტილების მიღებასა და მოლაპარაკებების წარმართვის ტექნიკაში” 2017-2018 წწ. კურსის დახურვისა და ახალი ნაკადის მიღების ცერემონია.
ცერემონიაზე სიტყვით გამოვიდნენ რონდელის ფონდის პრეზიდენტი ეკატერინე მეტრეველი და  შევედეთის ელჩი საქართველოში ულრიკ თიდესტრომი, რომელთაც მიულოცეს კურსდამთავრებულებს სასწავლო კურსის წარმატებით დასრულება და მონაწილეებს გადასცეს პროგრამის წარმატებით დასრულების დამადასტურებელი სერტიფიკატები.
პროექტი მიზნად ისახავს საშუალო რგოლის საჯარო მოხელეთა და სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენელთა ჩართვას პოლიტიკის შემუშავებისა და მოლაპარაკების წარმართვის ტექნიკის დასახვეწ პრაქტიკულ მეცადინეობებში.
პროგრამა ხორციელდება შვედეთის საერთაშორისო განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს (Sida) ფინანსური მხარდაჭერით.

On 20th of September, 2018 Rondeli Foundation hosted a graduation ceremony for the class 2017-2018 and a welcoming reception for the next cohort of the training program “Capacity-building of the Georgian Leadership Community for Improved Decision-making and Negotiation Skills".
Ekaterine Metreveli, President of the Foundation and H.E. Ulrik Tideström, new Ambassador of Sweden to Georgia congratulated the graduates on the successful completion of the program, handed out the certificates and welcomed the new cohort.
The project is implemented by Rondeli Foundation with the financial support of Swedish International Development Cooperation Agency (Sida) and aims at engaging directly with middle level public servants and civil society representatives in practical exercises in policy development and negotiation techniques.