გიორგი ბადრიძის კურსი პოლიტიკის ანალიზის შესახებ
10-20 დეკემბერს რონდელის ფონდის უფროსმა მკვლევარმა, გიორგი ბადრიძემ მთიან გურიასა და აჭარაში, კერძოდ, დაბა ნასაკირალში და ხულოს მუნიციპალიტეტში ადგილობრივი მოსახლეობისთვის წაიკითხა კურსი პოლიტიკის ანალიზის შესახებ. სასწავლო კურსს ესწრებოდნენ ადგილობრივი აქტივისტები, სკოლების მასწავლებლები და დირექტორები, ასევე მუნიციპალიტეტების, საკრებულოსა და რესურსცენტრის წარმომადგენლები.
ლექციები ჩატარდა პროექტის „ადგილობრივი მოსახლეობის მმართველობაში მონაწილეობა-ჩართულობის ხელშეწყობა მაღალმთიან გურიასა და აჭარაში“, რომელიც ხორციელდება გაერთიანებული სამეფოს კარგი მმართველობის ფონდისა და ბრიტანეთის საელჩოს მხარდაჭერით. პროექტის მიზანია მთიან გურიასა და აჭარაში, კერძოდ, სოფელ ზოტში (ჩოხატაური, გურია), დაბა ნასაკირალსა (ოზურგეთი, გურია) და ხულოს მუნიციპალიტეტის სოფლებში (მთიანი აჭარა) ადგილობრივი მმართველობის გაძლიერება ადგილობრივი მოსახლეობის ინფორმირება-ჩართულობის გაზრდის გზით, რაც სამომავლოდ დაიცავს მათ გარე პროპაგანდისა და გავლენებისგან.
პროექტი მოიცავს მრავალმხრივ მუშაობას ადგილობრივ და ცენტრალურ მთავრობასთან, ადგილობრივ ლიდერებთან და ქალებთან. პროექტი ასევე მიზნად ისახავს არაფორმალური განათლების მიწოდების გზით ქვეყნისთვის მნიშვნელოვანი საკითხების შესახებ ადგილობრივი ახალგაზრდების ცნობიერების ამაღლებას და მათი ინფორმირებულობის გაზრდას.

The course in Policy Analysis by Amb. Giorgi Badridze
Between December 10- 20 GFSIS Senior Fellow, Amb. Giorgi Badridzeconducted the course in Policy Analysis for the local representatives of the villages Nasakirali in Guria, and Khulo municipality in Mountainous Adjara. The audience consisted of the local activists, school teachers and principals, as well as representatives of the local municipalities, local assembly (Sakrebulo) and resource center.
The lectures were conducted in the framework of the project Supporting Participatory and Inclusive Governance in Mountainous Guria and Adjara supported by the UK Good Governance Fund, British Embassy Tbilisi. The purpose of the project is set to address the issue of non-inclusive local governance in Mountainous Guria and Adjara, that contributes to the disenfranchisement of local communities which in turn leaves them more vulnerable to outside propaganda and influences. The project takes a holistic approach by working with the local and central governments, key local influencers and on women empowerment in the communities. The program also aims to raise the awareness of local youth on nation-wide issues and empowering them separately through informal education and activities.