საჯარო დისკუსია ახლო აღმოსავლეთზე
25 დეკემბერს რონდელის ფონდში 2019 წლის ბოლო საჯარო განხილვა გაიმართა, რომელიც ეხებოდა ახლო აღმოსავლეთში მიმდინარე მოვლენებს. ფონდის მკვლევარმა ზურაბ ბატიაშვილმა და მისმა კოლეგამ ლევან მიქელაძის ფონდიდან ლევან ასათიანმა განიხილეს ირანში, სირიაში და თურქეთში მიმდინარე მოვლენები. ასევე რეგიონში საუდის არაბეთს, თურქეთსა და ირანს შორის ურთიერთობების, ევროკავშირისა და ამერიკის როლისა და არსებულ მიმდინარე კონფლიქტებში რუსეთის მზარდი გავლენის შესახებ.
დისკუსიას უძღვებოდა სტრატეგიული კვლევების ცენტრის ხელმძღვანელი ირაკლი მენაღარიშვილი.
შეხვედრა ჩატარდა საჯარო დისკუსიების სერიის ფარგლებში, რომლის მიზანია ახლო აღმოსავლეთში მიმდინარე პოლიტიკური და სამხედრო ინფორმაციის მიწოდება ქართული საზოგადოებისთვის. შეხვედრა განკუთვნილია აკადემიური წრის წარმომადგენლებისთვის, სტუდენტებისთვის, საჯარო მოხელეებისთვის და ფართო აუდიტორიისთვის.

Public Discussion on the Middle East
On December 25, Rondeli Foundation organized the last public discussion of 2019 on the current geopolitical dynamics in the Middle East. Researcher Zurab Batiashvili and his colleague from the Levan Mikeladze Foundation Levan Asatiani talked about the ongoing situation in Iran, Turkey, and Syria, as well as the roles and impacts of the EU and the U.S. and Russia’s growing influence on the regional conflicts.
Irakli Menagarishvili, the Head of the Center for Strategic Research, moderated the meeting.
The meeting is a part of a public discussion series about developments in the Middle East, the purpose of which is to provide Georgian audiences with important information about the Middle East. The meeting is dedicated to academics, students, government officials, as well as the wider public..