შეხვედრა მოხეს სკოლის მოსწავლეებთან
2021 წლის 6 აპრილს, რონდელის ფონდის პროექტის "თემთა შორის თანამშრომლობის გაღრმავება ადიგენის მუნიციპალიტეტში" ფარგლებში, საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის ყოფილმა თავმჯდომარემ, სულხან სალაძემ ადიგენისა და მოხეს უფროსკლასელებისთვის წაიკითხა ლექციები თემებზე -  "საქართველოს სახელმწიფო მოწყობა" და "აქტიური მოქალაქეობა".
პროექტის დახმარებით, სკოლის მოსწავლეები გაიღრმავებენ ცოდნას ისეთ საკითხებში, როგორიცაა ეროვნული უსაფრთხოება, დემოკრატია, სამოქალაქო აქტივიზმი, საქართველოს საგარეო პოლიტიკა, ნატო და ევროკავშირი, საქართველო-რუსეთი, ეკონომიკა, საჯარო პოლიტიკა, მეწარმეობა, მედიაწიგნიერება და ა.შ. პროექტში ჩართული ახალგაზრდები ისწავლიან, რას ნიშნავს სამოქალაქო აქტივიზმი და შეიძენენ სამართლებრივი სახელმწიფოს მოქალაქისათვის საჭირო ცოდნასა და უნარებს.

Meeting with Students of Mokhe Public School
On April 6 2021, in the framework of the project "Building Bridges: Deepening Cooperation between Communities in Adigeni Municipality", former head of the Georgian Young Lawyers’ Association, Sulkhan Saladze discussed Georgia's Political System and Active Citizenship with the high school students of Adigeni and Mokhe schools.
The project enables high school students to strengthen their knowledge on issues such as national security, democracy, civic activism, foreign policy of Georgia, NATO and the EU, Georgia-Russia relations, economics, public policy, entrepreneurship, media literacy, etc. As a result, it is expected that the participating schoolchildren will acquire skills and knowledge for involving themselves in civic activism and for becoming successful citizens of a democratic state.