საქართველო-ევროკავშირის სამოქალაქო საზოგადოების პლატფორმის მეშვიდე შეხვედრა
2021 წლის 30 ივნისს თბილისსა და ბრიუსელში გაიმართა საქართველო-ევროკავშირის სამოქალაქო საზოგადოების პლატფორმის VII შეხვედრა (EU-Georgia CSP). „კოვიდ-19“-ის გამო შექმნილი პირობების შედეგად შეხვედრა, რომელიც, როგორც წესი, როტაციის წესით ბრუსელსა და  თბილისი ყოველ 6 თვეში ერთხელ იმართება, ამჯერად „ონლაინ“ რეჟიმში მოეწყო და მისი მართვა თბილისიდან, საქართველოს სტრატეგიისა  და საერთაშორისო უთიერთობების კვლევის ფონდიდან (რონდელის ფონდი) განხორციელდა.
საქართველო-ევროკავშირის სამოქალაქო საზოგადოების პლატფორმა (CSP) საქართველო-ევროკავშირის ასოცირების შესახებ შეთანხმების 412 მუხლის თნახმად დაარსდა 2016 წლის 16 ივნისს. ევროპის ეკონომიკური და სოციალური კომიტეტი  და აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების ფორუმის საქართველოს ეროვნული პლატფრომა CSP-ს თანადამფუძნებლები არიან. CSP-ის მიზანია ასოცირების შესახებ შეთანხმების იმპლემენტაციის საკითხებზე აზრთა ურთიერთგაცვლისთვის სივრცის შექმნა, აღნიშნულ საკითხზე მთავრობებისთვის და ინსტიტუტებისათვის რეკომენდაციების შემუშავება,  მათი საქართველო-ევროკავშირის ასოცირების საბჭოსთვის მოწოდება.
VII შეხვედრაზე საქართველოსა და ევროკავშირის სამოქალაქო საზოგადოების წარმმადგენლებმა მოისმინეს ასოცირების შესახებ შეთანხმების დებულებების შესრულებასთან დაკავშირებული გამოსვლები.  შეხვედრა გახსნეს საქართველო-ევროკავშირის სამქალაქო საზოგადოების პლატფორმის თანათავმჯდომარეება ქ-ნმა დოვილე ჯუოდკაიტემ (LFDO) and ბ-ნმა კახა გოგოლაშვილმა (GFSIS)
CSP-ს წევრებმა მოისმონეს შემდეგი პირების მოხსენებები:
• -ნი მაკა ბოჭორიშვილი - ევროინტეგრაციის საპარლამენტო კომიტეტის თავმჯდომარე
• -ნი ლოურენს მერედიტი - აღმოსავლეთ სამეზობლოსა და ინსტიტუტციური მშენებლობის  დირექტორი, DG NEAR, ევროკომისია
• -ნი თამარ გაბუნია - საქართველოს ჯანდაცვის მინისტრის პირველი მოაადგილე
• -ნი დავით ბუჯიაშვილი - საგარეო საქმეთა სამინისტროს ევროკავშირის დახმარებისა და სექტორული ინტეგრაციის დეპარტამენტის უფროსი
• -ნი ნიკა სიმონიშვილი - თავმჯდომარე, ახალგაზრდა იურისტების ასოციაცია (saia)
• -ნი ნინო მახაშვილი - დირექტორი, ფსიქიატრიის გლობალური ინიციატივა - თბილისი (GIP
იხილეთ აქ დღის წესრიგი.
CSP-ს ქართველმა და ევროპელმა წევრებმა, რომლებიც წარმოადგენენ სხვადასხვა არასამთავრობო ორგანიზაციებს შეადგინეს, განიხილეს და დაამტკიცეს ერთობლივი დეკლარაცია

The Seventh Meeting of the EU-Georgia Civil Society Platform
On 30 June 2021, in Tbilisi/Brussels, VII EU-Georgia Civil Society Platform (EU-Georgia CSP) meeting has taken place. Due to the COVID-19 conditions the meeting, which usually takes place in Brussels or Tbilisi, by rotation, twice in a year this time was held online, hosted from Tbilisi, Rondeli Foundation (GFSIS).
The EU-Georgia CSP was established in accordance to art. 412 of EU-Georgia Association Agreement (AA) on 16 June 2016. European Economic and Social Committee and Georgian National Platform of EaP CSF have played leading role in establishment of the EU-Georgia CSP.  The EU-Georgia CSP aims to create space for exchange of views on implementation of the AA, development of recommendations to the EU and Georgian governments and institutions, presenting them to the EU-Georgia Association Council.
During the VII meeting, EU and Georgian civil societies considered presentations evaluating the achievements in implementation of AA provisions.  Opening remarks were delivered by Ms Dovilė Juodkaitė (LFDO) and Mr Kakha Gogolashvili (GFSIS), Co-chairs of the EU-Georgia CSP
CSP members listened presentations by:
• Ms. Maka Bochorishvili - Chairman of the Parliamentary Committee for European Integration
• Mr. Lawrence Meredith - Director for Neighborhood East and Institution Building, DG NEAR, European Commission
• Ms. Tamar Gabunia - First Deputy Minister of Health of Georgia
• Mr. David Bujiashvili, Head of the Department of the EU Assistance Coordination and Sectorial Integration Department of the Ministry of Foreign Affairs of Georgia
• Mr. Nika Simonishvili, (GYLA), Ms. Nino Makhashvili, (GIP).
See the Agenda here
Georgian and EU members of CSP, representatives of different Georgian and European non-governmental organizations contributed to and have actively debated and adopted a Joint Declaration