საჯარო ლექცია - „საქართველოს, როგორც პატარა ქვეყნის როლი საერთაშორისო ურთიერთობებში“
2009 წლის 13 -14 ივლისს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის ახალქალაქის რეგიონულ ოფისში გაიმართა საჯარო დისკუსია თემაზე „საქართველოს, როგორც პატარა ქვეყნის როლი საერთაშორისო ურთიერთობებში“.  ლექციას უძღვებოდა ფონდის პრეზიდენტი ალექსანდრე რონდელი. ალექსანდრე რონდელმა ისაუბრა საქართველოს, როგორც პატარა ქვეყნის როლზე საერთაშორისო სისტემაში და საერთაშორისო ურთიერთობების მნიშვნელობაზე.
საჯარო ლექცია გაიმართა პროექტის  „ეთნიკურ უმცირესობათა მონაწილეობა გადაწყვეტილების მიღების პროცესში“ ფარგლებში, რომელსაც აფინანსებს ფინეთის მთავრობა და ახორციელებს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი.

Discussion – “Role of Georgia, as a Small State in International System”
On July 13- 14, 2009 the regional office of the Georgian Foundation for Strategic and International Studies in Akhalkalaki, Samtskhe-Javakheti, hosted the public discussion on the Role of Georgia, as a Small State in International System.  The lecture was delivered by Dr. Alexander Rondeli, President of the Foundation. Dr. Rondeli spoke about the role of Georgia, as a small state in international system and emphasized the importance of international relations.
The public lecture was held in the framework of the program “Enhancing Capacity of Ethnic Civil Society Groups to Actively Participate in Public Policy Debate” supported by the Government of Finland and implemented by the Georgian Foundation for Strategic and International Studies.