შეხვედრა ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩთან ”საერთაშორისო ურთიერთობებისა და ეროვნული უსაფრთხოების” პროგრამის კურსდამთავრებულებთან.
2010 / 03 / 22
2010 წლის 22 მარტს, საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში გაიმართა ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩის, ჯონ ბასის შეხვედრა ”საერთაშორისო ურთიერთობებისა და ეროვნული უსაფრთხოების” პროგრამის კურსდამთავრებულებთან. შეხვედრას ასევე ესწრებოდა ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს საზოგადოებრივ საქმეთა ოფიცერი, სინტია უითლსი. დისკუსიას უძღვებოდა საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის პრეზიდენტი, ალექსანდრე რონდელი.
სახელმწიფო დაცვისა და საერთაშორისო ურთიერთობების პროგრამა განხორციელდა  ფონდის მიერ 2001-2008 წლებში ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო დეპარტამენტის დაფინანსებით. პროგრამის კურსდამთავრებულთა რიცხვი 120-ს აღემატება და მათი უმრავლესობა გავლენიანი პირია როგორც სამთავრობო, ასევე სამოქალაქო სექტორში.

Meeting between the U.S. Ambassador John Bass and the Alumni of the program „National Security and International Relations“
2010 / 03 / 22
On March 22, 2010 the U.S. Ambassador to Georgia, John R. Bass met with the alumni of the program “National Security and International Relations” at the Georgian Foundation for Strategic and International Studies . Cynthia Whittlesey, the Public Affairs Officer of the U.S. Embassy also participated in the meeting.  The discussion was moderated by Alexander Rondeli, President of the Foundation.
The program in „National Security and International Relations“ was implemented by The Georgian Foundation for Strategic and International Studies from 2001 through 2008 with the financial support of the U.S. State Department.  The number of program graduates is over 120 and many of them are influential throughout the government as well as civil society.