გაცნობითი ხასიათის ტური სამცხე-ჯავახეთისა და ქვემო ქართლის არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და მედიის წარმომადგენლებისთვის
2015 / 07 / 14
2015 წლის 13-14 ივლისს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთოებების კვლევის ფონდის ორგანიზებით თბილსში მოეწყო სასწავლო ვიზიტი სამცხე-ჯავახეთისა და ქვემო ქართლის არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და მედიის წარმომადგენლებისთვის.
ეთნიკურად სომეხი და აზერბაიჯანელი უმცირესობების წარმომადგენლები შეხვდნენ ევრო ატლანტიკური ინტეგრაციის მინისტრის პირველ მოადგილეს არჩილ ყარაულაშვილს, საქართველოს პარლამენტის ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარის პირველ მოადგილეს  - გუგული მაღრაძეს, თბილისი სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორს - პროფესორ ვლადიმერ პაპავას და განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს წარმომადგენლებს.
პროექტის მონაწილეები ასევე ჩაერთვნენ მრგვალი მაგიდის დისკუსიაში ამერიკის საელჩოს, ევრაზიის თანამშრომლობის ფონდისა და ფოდნი ღია საზოგადოება - საქართველოს წარმომაგნელებთან ერთად, რომელებმაც აუდიტორიას წარუდგინეს  თავიანთი პროგრამებისა და საგრანტო კონკურსების შესახებ ინფორმაცია.
გაცნობითი ტური მოეწყო პროექტის „ევროინტეგრაციის პროცესის მხარდაჭერა საქართველოს ქვემო-ქართლისა და სამცხე-ჯავახეთის რეგიონებში და აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკაში“ ფარგლებში, რომელიც განხორციელდა ჯაან ტონისონის ინსტიტუტთან თანამშრომლობით და დაფინანსდა ესტონეთის განვითარების თანამშრომლობის მიერ.

Study Tour for NGO and Media Representatives from Javakheti and Kvemo Kartli
On July 13-14, 2015 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies (GFSIS) organized a study tour to Tbilisi for the NGO and media representatives of Samtskhe-Javakheti and Kvemo Kartli regions.
The representatives of ethnic Armenian and Azeri minorities met with the First Deputy Minister of Euro Atlantic integration - Archil Karaulashvili, First Deputy Chair of the Parliamentary Committee on European Integration – Guguli Maghradze, the Rector of Tbilisi State University – Prof. Vladimer Papava and the representatives of the Ministry of Education and Science.
The project participants also attended an engaging roundtable discussion with the representatives of US Embassy, Eurasia Partnership Foundation and Open Society Georgia Foundation, who presented their programs and grant competitions to the audience.
The study visit was organized in the framework of the project "Supporting EU integration process in Georgian Kvemo-Kartli and Samtskhe-Javakheti regions and in the Autonomous Republic of Ajaria" implemented in cooperation with Jaan Tonisson Institute and funded by the Estonian Development Cooperation.