შეხვედრა კეპსტოუნის პროგრამის მონაწილეებთან
2015 წლის 30 ივლისს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში გაიმართა კეპსტოუნის პროგრამის მონაწილეების და ნოდარ ხარშილაძის (საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი), ვასილ სიხარულიძის   (საქართველოს ატლანტიკური საბჭოს ხელმძღვანელი) და ჯორჯ უელტონის  (საქართველოში ამერიკის სავაჭრო პალატის აღმასრულებელი დირექტორი) შეხვედრა.
შეხვედრაზე განიხილეს საქართველოში  არსებული პოლიტიკური ვითარება და რეგიონული საკითხები, მათ შორის  საქართველო-თურქეთის თანამშრომლობის საკითხები. შეხვედრის ბოლოს ექსპერტებმა უპასუხეს დასმულ შეკითხვებს.

Meeting with CAPSTONE Fellows
On July 30, 2015 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies (GFSIS) hosted a meeting of the  CAPSTONE programme participants  with  Mr. Nodar  Kharshiladze (Senior Fellow, GFSIS), Mr. Vasil Sikharulidze  (Chairman, Atlantic Council of Georgia) and  Mr. George Welton  (Executive Director, American Chamber of Commerce in Georgia).
The parties discussed the current political situation in Georgia and regional issues, incluidng issues of Georgia-Turkey cooperation. Meeting ended with Q&A session.