პანელური დისკუსია "შავ ზღვაში არსებული უსაფრთხოებისა და სტაბილურობის გამოწვევები - შესაძლო შედეგები"
2015 / 10 / 20
2015 წლის 20 ოქტომბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდმა უმასპინძლა პანელურ დისკუსიას თემაზე: შავ ზღვაში არსებული უსაფრთხოებისა და სტაბილურობის გამოწვევები - შესაძლო შედეგები.
დისკუსიას ხელმძღვანელობდა საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის უფროსი მეცნიერ-თანამშრომელი და სტრატეგიული კვლევის ცენტრის თავმჯდომარე, ირაკლი მენაღარიშვილი.
აღნიშნული დისკუსიაში მონაწილეობა მიიღეს ქართველმა თანამდებიბის პირემბმა, აკადემიის, დიპლომატიური კორპუსისა და კვლევითი ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა. რუმინეთის სრულუფლებიანმა ელჩმა დიმიტრუ ბადეამ, თურქეთის რესპუბლიკის ელჩმა ზეკი ლევენტ გუმრუკსუმ, უკრაინაში საქართველოს საქმეთა დროებითმა რწმუნებულმა გეორგი ნაზაროვმა და საქართველოს ატლანტიკური საბჭოს თავმჯდომარემ დავით სიხარულიძემ განიხილეს შავი ზღვის რეგიონის უსაფრთხოებისა და სტაბილურობის საკითხები, მის წინაშე არსებული გამოწვევები, ასევე ყირიმის ანექსიის შედეგად არსებული სიტუაცია და თანამშრომლობის ფორმატის საფრთხეები და შესაძლებლობები.

Panel Discussion "Challenges to the security and stability in the Black Sea – Possible Scenarios"
On October 20, 2015 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies (GFSIS) hosted a panel discussion: Challenges to the security and stability in the Black Sea – possible scenarios.
Opening remarks were made by Mr. Irakli Menagarishvili, the Chairman of  the Strategic Research Centre and the Senior felloew at GFSIS.
The audience of the panel discussion included Georgian officials, representatives of academia, diplomatic corps and think-tank community.
H.E. Dumitru Badea, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Romania, H.E. Zeki Levent Gumrukcu, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Turkey, Mr. Georgii Nazarov, Charge d’Affaires, Embassy of Ukraine in Georgia and Mr. David Sikharulidze, Chairman at Atlantic Council of Georgia discussed the issues of security and stability of the Black Sea region, its challenges and the uncertain situation following the annexation of Crimea, as well as the threats and opportunities to the existing formats of cooperation.