ვლადიმერ პაპავა პოლიტიკური პარტიების ეკონომიკურ პროგრამებზე
2016 წლის 8 სექტემბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის ორგანიზებითა და შვედეთის საერთაშორისო განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს (SIDA) ფინანსური მხარდაჭერით მარნეულის ახალგაზრდულ ცენტრში გაიამართა საჯარო დისკუსია ეთნიკურად აზრბაიჯანელი მოსახლეობისთვის.
ფონდის უფროსმა მეცნიერ-თანამშრომელმა, გამოყენებითი ეკონომიკის კვლევის ცენტრის დირექტორმა, პროფესორმა ვლადიმერ პაპავამ დამსწრე აუდიტორიასთან ერთად ესაუბრა 2016 წლის საპარლამენტო არჩევნებში მონაწილე პოლიტიკური პარტიების ეკონომიკური პროგრამების შესახებ.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ არასამთავრობო ორგანიზაციების, მედიისა ადგილობრივი მოსახლეობის წარმომადგენლები და სტუდენტები.
საჯარო ლექცია-დისკუსია ჩატარდა ფონდის მიერ ორგანიზებული სალექციო შეხვედრების ფარგლებში, რომელიც ქვეყნისათვის მნიშვნელოვან საკითხებს ეთმობა. ლექციები გამიზნულია ხელი შეუწყოს ქვემო ქართლში და ჯავახეთში მცხოვრები ეთნიკური უმცირესობების პროფესიული შესაძლებლობების ზრდას, ქართული სახელმწიფოს შესახებ მათი ერთიანი ხედვის ჩამოყალიბებას, მიუხედავად მათი ეთნიკური წარმომავლობისა, და ეროვნული ინტეგრაციის პროცესის პოპულარიზაციას თანამედროვე დემოკრატიული სახელმწიფოს პრინციპების შესაბამისად.

On September 8, 2016 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies with the financial support of Swedish International Development Cooperation Agency (SIDA) organized a public discussion for the representatives of ethnic Azeri community at the Marneuli Youth Centre.
Professor Vladimer Papava, Senior Fellow and Director of the Center for Applied Economic Studies at the Foundation discussed economic programs of the Political Parties participating in Parliamentary elections 2016.
The audience consisted of the representatives of students, non-governmental organizations, media, and other representatives of the local community.
The discussion was held under the series of lectures on issues of nationwide importance. The aim of the series of presentations is to increase the capacity of ethnic minority community of Kvemo Kartli and Samtskhe-Javakheti, forge common understanding and vision of the Georgian state among the citizens of Georgia despite their ethnic origin and promote a national integration process in line with the principles of modern, democratic state.