დისკუსია - პანკისში რელიგიურ და ეთნიკურ უმცირესობათა ჩართულობა საზოგადოებრივ ცხოვრებაში
2016 წლის 28 სექტემბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდისა და საქართველოში ამერიკის საელჩოს ორგანიზებით გაიმართა მრგვალი მაგიდა თემაზე - პანკისში რელიგიურ და ეთნიკურ უმცირესობათა ჩართულობა საზოგადოებრივ ცხოვრებაში.
შეხვედრა მიზნად ისახავდა უმცირესობების საკითხებზე მომუშავე დაინტერესებული მხარეების შეკრებას და პანკისში, აჭარასა და რელიგიური უმცირესობებით დასახლებულ სხვა რეგიონებში არსებული პრობლემებისა და გამოწვევების შესახებ მსჯელობას.
ღონისძიებაზე მოხსნებით წარსდგა ჟურნალისტი და მწერალი ტომას გოლცი, რომელმაც დამსწრე საზოგადოებას გაუზიარა ჩეჩნეთსა და პანკისში მიღებული გამოცდილება.

Discussion on Engagement in Pankisi and with Religious and National Minorities
On September 28, 2016 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies and U.S Embassy in Georgia hosted a roundtable discussion on Engagement in Pankisi and with Religious and National Minorities.
The purpose of the meeting was to to bring together the key stakeholders who deal with the minorities and share ideas and challenges in doing development work in Pankisi, Adjara, and other Muslim minority regions.
The keynote speech was made by a war correspondent and activist Tom Goltz who shared his recent experiences in the Pankisi gorge as well as his knowledge of the Chechen people.