ევროპის რეკონსტრუქციისა და განვითარების ბანკის უფროსი პოლიტიკური მრჩევლის ვიზიტი
2016 წლის 30 ნოემბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი  ირაკლი მენაღარიშვილი და ფონდის უფროსი მეცნიერ-თანამშრომელი გიორგი ბადრიძე შეხვდნენ ევროპის რეკონსტრუქციისა და განვითარების ბანკის ასოცირებულ დირექტორს, უფროს პოლიტიკურ მრჩეველს  ოლეკსანდრ პავლიუკს.
შეხვედრაზე განიხილეს რეგიონში მიმდინარე პოლიტიკური და ეკონომიკური საკითხები, ასევე ისაუბრეს საქართველოში დემოკრატიული პროცესების განვითარებასა და ქვეყნის სტრატეგიულ მიმართულებების შესახებ.

Visit of EBRD Senior Political Counsellor
On November 30, 2016 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies (Rondeli Foundaiton) hosted the meeting among Irakli Menagarishvili, Member of the Foundation Governing Board, Giorgi Badridze, Senior Fellow and Oleksandr Pavlyuk, Senior Political Counsellor at the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD).
During the meeting they discussed the ongoing political and economic processes in region as well as the democratic development issues and strategic directions of Georgia.